گوشی اصلی که نیامد فقط ارزان شد

[ad_1]

قیمت گوشی سامسونگ گلکسی اس 22 در کره جنوبی تنها چند هفته پس از عرضه پس از گزارش هایی مبنی بر مشکلات عملکرد، به نصف کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، مصرف‌کنندگان به تبلیغ سامسونگ که گلکسی اس 22 را قدرتمندترین گوشی هوشمند معرفی کرده بود و جزئیاتی در مورد نرم‌افزار مدیریت عملکرد گوشی ارائه می‌کرد که سرعت آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌داد و حتی شکایتی را در گروه ایجاد می‌کرد، اعتراض کردند.

این اعتراضات باعث شد که کمیسیون تجارت فدرال کره در ماه گذشته تحقیقاتی را در مورد سامسونگ آغاز کند.

این شکایت ضربه‌ای به اعتبار سامسونگ برای دستگاه‌های پیشرفته و احتمالاً به تأمین مالی این شرکت خواهد بود، زیرا این شرکت به دنبال جبران دو سال فروش از دست رفته دستگاه‌های گران قیمت و معکوس کردن کاهش سهم خود در بازار گوشی‌های هوشمند است.

این شکایات مربوط به سرویس بهینه سازی بازی (GOS) سامسونگ است که عملکرد دستگاه را در حین بازی مدیریت می کند تا از گرم شدن بیش از حد و صرفه جویی در باتری جلوگیری کند. سازنده این نرم افزار را در سال 2016 معرفی کرد، درست چند ماه قبل از اینکه گلکسی نوت 7 گران قیمت به دلیل چندین مورد آتش گرفتن باتری از بازار خارج شود.

تست Gig Bench نشان می دهد که سیستم به طور خودکار عملکرد گوشی را در حین بازی و همچنین سایر برنامه های سنگین کاهش می دهد و این نرم افزار سرعت پردازنده S22 را حداکثر تا 46 درصد کاهش داده است.

سامسونگ اعلام کرده است که به‌روزرسانی‌ای را منتشر می‌کند تا به کاربران اجازه دهد بدون به خطر انداختن امنیت، نرم‌افزار را غیرفعال کنند. وی همچنین اظهار داشت که به سرمایه گذاری در نوآوری های سخت افزاری و نرم افزاری ادامه خواهد داد.

سری S22 در عرض شش هفته از زمان عرضه، یک میلیون دستگاه فروخته است که دو هفته سریعتر از مدل قبلی رکورد زده است. به گفته کیم جونگ اون، تحلیلگر Key Won Security، کاهش عمدی عملکرد مطمئناً تأثیر منفی داشته است، اما تأثیر واقعی بر فروش سامسونگ محدود به نظر می رسد. آمار نشان می دهد که فروش تاثیر زیادی نداشته است.

با این حال، سه شرکت بزرگ ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی کره جنوبی اخیراً یارانه‌های خود را برای S22 دو برابر کردند و قیمت این تلفن را از 999,000 وون به 549,000 وون (451 دلار) رساندند. آیفون 13 اپل که در ماه اکتبر عرضه شد، با قیمت 1.90 میلیون وون در بازار است و اپراتورها یارانه کمتری (حدود 150000 وون) برای این مدل ارائه می کنند.

به گزارش رویترز، بر اساس تحقیقات Counterpoint، سهم سامسونگ از بازار گوشی‌های بیش از 400 دلار در سال 2021 نسبت به سال گذشته با 3 درصد کاهش به 17 درصد کاهش یافته است، در حالی که سهم اپل با رشد 5 درصدی به 60 درصد رسیده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.