کالاهای اساسی به وفور در اختیار مردم آذربایجان شرقی است/قیمت های بازار اوکی است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در پیک مصرف ایام عید و رمضان در استان از نظر تامین کالاهای اساسی مشکلی نداشتیم، گفت: در استان مستقر هستند.

مجید رحمانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: معاون توسعه تجارت سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور حفظ تعادل بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی، پس از مصوبات کمیته تنظیم مقررات بازار و امنیت غذایی، برای تامین اقلام اساسی از جمله مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن های خوراکی، شکر و شکر در استان گام برداشته است.

وی درباره تامین و توزیع اقلام اساسی در دو هفته پایانی سال 1400 افزود: در این مدت با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز توزیع اقلام اساسی در استان آغاز شد و از این حیث حدود 1650 تن مرغ منجمد شد. بر اساس جمعیت هر شهر، این شهر از طریق فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف، اتحادیه های وابسته و تعاونی های روستایی توزیع و به بازار عرضه شد.

وی ادامه داد: همچنین حدود 200 تن گوشت قرمز منجمد، 5700 تن برنج خارجی، 2100 تن روغن سرخ کردنی و پخت و پز، 10000 تن روغن گواوا و حدود 1800 تن شکر تا قبل از نوروز 1401 عرضه و در سال 1401 توزیع شد. استان

رحمانی تاکید کرد: عرضه اقلام ضروری باعث شده در پیک مصرف ایام عید و ماه مبارک رمضان امسال در استان افزایش قیمت نداشته باشیم و قیمت اقلام ضروری بر اساس نرخ مصوب نیز ملاک عمل است. از این نظر.

وی با اشاره به فعالیت معاونت توسعه تجارت در ایام عید گفت: تیم های نظارتی به صورت روزانه وضعیت بازارها و نرخ بازار را رصد می کنند تا تخلفی در این زمینه صورت نگیرد.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی درباره آخرین قیمت اقلام اساسی در استان توضیح داد: مرغ گرم با قیمت مصوب 31 هزار تومان، مرغ منجمد داخلی و خارجی 20 هزار تومان، گوشت قرمز 105 هزار تومان. تومان (قبلا معادل 115 هزار تومان) بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور 10 هزار تومان کاهش یافت، گوشت گاو منجمد ملی 95 هزار تومان و گوشت منجمد گوسفندی 85 هزار تومان است.

وی افزود: هر کیلوگرم برنج تایلندی معادل 12 هزار و 500 تومان، برنج هندی 18 هزار و 500 تومان و برنج پاکستانی 20 هزار و 500 تومان، شکر در بسته بندی های سه کیلویی 43 هزار تومان و روغن های خوراکی بسته به قیمت های درج شده روی خود محصول، در دسترس است. مصرف کننده در بازار

وی با اشاره به اجرای طرح ضیافت برای تامین اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان ادامه داد: برای فاز اول این طرح حدود 680 تن مرغ منجمد، 200 تن گوشت قرمز منجمد تامین شد. 3000 تن برنج، 5000 تن شکر صنعتی و A و 1200 تن شکر داخلی و پیش بینی می شود در استان بیش از 80 درصد از این اقلام در حال حاضر جذب شده و در نظر داریم فاز دوم طرح را اجرا کنیم. در صورت لزوم

رحمانی با اشاره به قیمت روز 35 رقم محصول در استان و اعلام وضعیت قیمت تهران از سوی معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی، گفت: بین این ارقام به جز سیب زمینی و سیب زمینی تغییر محسوسی نداشته ایم. گوجه فرنگیها.” یکنواخت بوده است

وی درباره مشکل افزایش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی در استان تصریح کرد: زمانی که در فصل برداشت سیب زمینی و گوجه فرنگی در استان نباشم موظفیم نیاز استان را از سایر مناطق تامین کنیم. با توجه به مشکل پیش آمده در حمل و نقل گوجه فرنگی به عنوان محصول فاسد شدنی و ظرفیت کم ذخیره سازی و همچنین مشکلی که در تامین سیب زمینی داشتیم، با افزایش شدید قیمت این دو محصول در استان مواجه هستیم. چند روزی است که تحت کنترل هستند و قیمت آن در خرده فروشی ها بین 10 تا 15 هزار تومان عرضه می شود که پیش بینی می کنیم در هفته های آینده کاهش یابد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره سامانه بازرگام گفت: بازرگام سامانه ای است که می تواند نقش بسیار مهمی در تامین کالاهای اساسی با قیمت مصوب داشته باشد اما چون هنوز اول هستیم و زیرساخت های مورد نیاز برای این کار وجود ندارد. ارائه شده، با مشکلاتی از جمله تامین و موجودی کالا مواجه بودیم که با بررسی مشکلات و برگزاری جلساتی در استانداری و سازمان جهاد کشاورزی استان، اکنون تقریباً برطرف شده است.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی با بیان اینکه تولیدکنندگان روزانه بالغ بر 1200 سفارش از طریق این سامانه دریافت می کنند، گفت: امیدواریم در روزهای آینده سامانه بازرگم استان بتواند خدمات خود را ارائه کند. به مردم با کیفیت بهتر».

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.