چيلر چیلر تراکمی چیلر صنعتی

فن کویلها از طریق ترموستات دمای اتاق را تنظیم می کنند. سیستم کارکرد این دستگاه از طریق حرکت آب سرد و گرم به درون کویل ها فعال میگردد. Da᠎ta was g ener ated wi᠎th G SA ​Conten​t Gene​ra tor  DE MO᠎!

چیلر فن کویل چیست

به دلیل این که، دستگاه مینی چیلر ظرفیت سرمایشی پایین تری را داراست. به طور خلاصه اگر آب سرد داخل کویل های دستگاه در گردش باشد، هوای دمیده شده خنک بوده و درصورتی که آب گرم در کویل ها در گردش باشد، هوای گرم خروجی فنکویل خواهد بود.

قیمت فن چیلر

وظیفه فن کویل دقیقا همین مورد ذکر شده و تامین هوای سرد و گرم در محیط های تهویه شونده می باشد.

موتور فن چیلر

Con te nt w as gen erat ed with the help of GSA C᠎ontent  Generator ​DEMO!

چیلر فن کویل سقفی

هرکدام از این اجزا باید ویژگی های خاصی داشته باشند تا بهترین عملکرد بتوان از یک فن کویل گرفت. این دستگاه به صورت توکار (مخفی) و روکار (در معرض دید) طراحی و نصب میشوند. Th​is art​icle w as wri tt᠎en by GSA C​onte nt᠎ Gen᠎erat​or  D​emoversi on .

فن کویل مینی چیلر

این سیستم تهویه مطبوع؛ فن کوئل های کانالی در ظرفیتهای ۶۰۰ الی ۲۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه ساخته میشوند. این نوع فن دارای فشار استاتیکی بالایی میباشد و ظاهری شبیه به سیستمهای سقفی توکار دارند و درون سقف کاذب نصب میشوند.

فیلتر هوا : فیلترهای این دستگاه بسته به نوع آن در دو نوع فلزی و پلاستیکی وجود دارند و قابل شستشو و تعویض میباشند.

فن کویل و چیلر

در نوع صفحه ای، به وسیله تعداد زیادی صفحات فلزی نازک موجب انتقال حرارت بین سیال سرد و گرم می شوند.

در ساز و کار برخی از Fan coil ها سیال مبرد به جای آب سرد و گرم درون لوله مسی (کویل) جاری میگردد.

واحدهای فن کوئل (FCU) فقط از یک فن و یک عنصر گرم کننده یا خنک کننده تشکیل شده اند، آنها ممکن است فقط هوای داخلی را مجدداً در گردش کنند، در این صورت سیستم تهویه جداگانه ای لازم است، یا ممکن است نسبتی از هوای “تازه” را که با هوای مجدد مخلوط مخلوط می شود، وارد کند.

فن المانی چیلر

در این بین دمای حلقه تغییر می کند، این روند به تدریج در یک مدار آب سرد افزایش و در یک حلقه آب گرم کاهش می یابد.

اطلاعات به دست آمده از یکی دیگر از سازندگان نشان می دهد که سیستمهای VRF می توانند 30 % تا 40 % انرژی مصرفی توسط یک سیستم سرمایش 200 تنی مبتنی بر چیلر را در یک ساختمان تجاری صرفه جویی کنند.

فن کویل دیواری: این گروه از فن کویل ها دارای ظاهری شبیه به اسپلیت های دیواری می باشد که بر روی دیوار و ارتفاع 180 سانتی متری از کف نصب می شوند.

خرید چیلر فن کویل

در قسمت بالای ساختمان این فشار مثبت می شود و هوای اتاق به میزانی زیاد از طریق دریچه پشت فن کویل و بدون کنترل ، از اتاق خارج می شود .

خرید فن چیلر

به صورت کلی به تمام دریچه هایی که به وسیله سقف هوارسانی می کنند درچه سقفی می گویند که در انواع ظاهرهای چهارگوش، یکطرفه، دو طرفه، سه طرفه، چهار طرفه، تایلی و گرد موجود می باشند.

اول اینکه سرعت پرتاب هوا در خروجی کانال می بایست کمتر از m/s ۳ باشد و دوم دمای هوا بالاتر از 11 درجه سلسیوس بوده و سایز دریچه ها با حجم هوای اتاق مطابقت داشته باشند.

چیلر موتورخانه

تا با خیالی آسوده و مطمئن کالای مناسب خود را خریداری نماید. این نوع با داشتن قیمت مناسب محبوبیت ویژهای در بین خریدارن دارد.

چیلر یا فن کویل

یکی از این تجهیزات فن کویل میباشد و در بسیاری از ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و … یکی از آموزشهای فردارس در زمینه تهویه مطبوع، آموزش آشنایی با سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی (چیلرهای توربوکر و دیگ های چگالشی) است که در ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه و در قالب دو درس تدوین شده است.

و مصرف کننده با یک مشکل بسیار حاد روبه رو می شود. فن کویل شامل یک فن دمنده از نوع اکسیال یا سانتریفیوژ و یک مبدل حرارتی (کویل) سرد و گرم است تا عمل انتقال حرارت و تهویه هوا را به صورت جابجایی اجباری انجام دهد.

چیلر و فن کویل چیست

عملکرد سرمایش ماده مبرد در چیلر تراکمی آبی یا چیلر آب خنک بصورت تبخیری بوده و مصرف آب زیادی دارد که شاید بزرگترین نقطه ضعف این سیستم باشد.

این دستگاه ها در کنار چیلر قرار گرفته و باهم یک سیستم تهویه مطبوع را تشکیل می دهند. همچنین قیمت های داخلی و خارجی فن کویل را عایق بندی کنید و آن را در مکان های مرطوب یا نزدیک وسایلی مانند مبلمان نصب نشود و بنابراین بهتر است محل نصب دستگاه در جایی باشد که هوا به راحتی جریان دارد و فضای کافی برای سرویس و تعمیر فن کویل توسط تکنسین ها را داشته فن چیلر باشد.

1. مکان نصب: نصب چیلرهای هوا خنک باید به نحوی باشد که هیچ مانعی در مسیر جریان هوا، چه در هوای ورودی، چه در هوای خروجی ایجاد نشود.

این سیستم ها ممکن است بیشتر از واحدهایی که به چیلرهای مرکزی مهر و موم شده متصل هستند، در معرض نشت مبرد باشند.

شما می توانید در این قسمت اطلاعات فنی و عکس و اطلاعات فروش انواع مختلف فن کویل اصفهان مدیا – کانالی را مشاهده فرمائید.

چیلر فن دار

طبیعتاً در یک نگاه ساده به نمودار P-T یا فشار-دما در یک نوع مبرد خاص میتوان به راحتی مشاهده کرد که گاز خروجی از کمپرسور بعد از خروج دارای فشار و دمای زیادی میباشد.

C on tent was g​en​erat ed by G᠎SA᠎ C᠎on te nt G en er᠎ator D em​over᠎sion!

شرکت فـــــــرم دما درسال 1364 به شمـــــاره ثبت 966 در اراک (سهامی خاص) شروع بـــــکار کرد. این جا به جایی در ادارات ، شرکت ها و فروشگاه ها تقریبا اجتناب ناپذیر است.

البته باز هم تاکید می کنیم که محصولات شرکت های معتبر را حتما شناسایی کرده و با محصولات خارجی مقایسه کنید تا با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید.

5-فن کویل کانالی پرفشار : اگر فن کویل های سقفی را در ابعاد بزرگتر و با حجم هوادهی بیشتر در نظر بگیریم، به فن کویل های پرفشار می رسیم .

از هوا ساز یا داکت فن کویل در ساختمان هایی که نیاز بیشتر به تامین هوای تازه دارند استفاده می شود.

به همین خاطر استفاده از نمونه های چهار لوله ای به دلیل توان بالایی که در حرارت و برودت بالایی که دارند، بیشتر مناسب این محیط هستند.

کلید سلکتوری: این کلید دارای چهار حالت خاموش-روشن، دور کم، متوسط و زیاد میباشد. این قطعه فشار روی مبرد را از بین برده و از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و مبرد به وجود آمده به اواپراتور منتقل می شود .

شیر هواگیری: این شیر بر روی لوله اصلی کویل نصب میگردد و به صورت دستی و اتوماتیک است. یکی از پرکاربرد ترین انواع Fan coil، نوع زمینی آن میباشد و به صورت عمودی بر روی زمین نصب میگردد.

یکی از مهمترین قطعات، کمپرسور یا موتور چیلر است، که دستهبندی چیلرها بر اساس نوع کمپرسور آنها انجام میشود. فن کویل – به انگلیسی Fan Coil – یکی از تجهیزات تهویه مطبوع است که وظیفه اصلی آن ایجاد جریان هوا با دمای مطلوب میباشد.

در صورتی که ساختمانی مجهز به BMS باشد، فن با استفاده از یک کنترلر دیجیتالی متصل به BMS کنترل میگردد.

فن کویل کانالی یک مدل توکار فن کویل سقفی بوده، که مسیر ورود و خروج هوا در آن به کمک کانال است.

بسته به فصل آب سرد (در تابستان) و آب گرم (در زمستان) به درون لولههای مسی (کویل) جریان مییابد و فن به اطراف کویل و لا به لای لولهها هوا میدمد و موجب برخورد با سطح سرد یا داغ کویل میگردد، سپس هوای سرد یا گرم به فضای ساختمان توزیع میشود.

فن کویل سقفی توکار درون سقف کاذب طبقات قرار داده میشود. 1- فن کویل سقفی توکار : فن کویل سقفی توکار ساده ترین و ارزانترین فن کویل است و در سقف کاذب نصب می شود.

نوع توکار به صورت سقفی کانال کشی میباشند و نسبت به نوع رو کار مزایای بیشتری دارد. مشکلات مینی چیلر – اگر دستگاه به منظور سیستم سرمایشی صنعتی کار کند آب توسط یک مبدل حرارتی تغییر دما پیدا می کند و خنک می شود.

چیلر های تراکمی بر اساس سیکل تراکمی یا تبخیری کار می کند. فن کویل ها که بعضا فنکوئل یا فن کویل یونیت نامیده میشوند، متشکل از دو قطعه اصلی کویل یا همان مبدلحرارتی و فن دمنده هستند.

کویل : کویل متشکل از یک لوله مسی همراه با فینهای آلومینیمی میباشد. از تفاوت های دیگر مینی چیلر و چیلر می توان به این نکته اشاره کرد که در واحدهای مسکونی برای هر واحد یک مینی چیلر لازم است تا به فن کویل ها یا یونیت های داخلی وصل شود.

نصب میگردد. این وسیله برودتی از نظر سرمایش و گرمایش اندکی با دیگر سیستمهای تهویه تفاوت دارد. دور فن متناسب با دمای محیط تغییر میکند و دمای هوای محیط بهوسیله کلید سلکتوری یا ترموستات قابل تنظیم است.

ممکن است توسط ترموستات محلی یا توسط سیستم مدیریت ساختمان (BMS) کنترل شوند. مثلا طول عمر متوسط سیستم مرکزی چیلر و فن کویل تقریبا دو برابر انواع اسپلیت یونیت می باشد.

در مواردی که واحدهای فن کویل با آب سرد و آب گرم از دیگهای بخار مرکزی و چیلرها تأمین می شوند، معمولاً از آنها به عنوان دو واحد لوله ای (گرمایش یا سرمایش) یا چهار لوله ( دو لوله گرمایش و سرمایش) یاد می شود.

به این صورت است که بخار آب با مایعی بنام برمیدلیتیوم خنک می شود سپس از اواپراتور جذب می شود.

با این حال، آنها برای اطمینان از کارایی مستمر به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارند. بدین ترتیب با مینی چیلر های تهویه نوین، سرما و گرمای مطبوع را در تمام فصول خواهید داشت.

به همین منظور پیشنهاد ما در این حوزه استفاده از متخصصان مجرب در زمینه تولید، توزیع، نصب، تعمیر و پشتیبانی از انواع دستگاه های تهویه مطبوع است.

با این حال، آنها می توانند پر سر و صدا باشند و می توانند لرزش ایجاد کنند ، زیرا از فن ها در ساخت این تجهیزات استفاده شده است.

چیلر صنعتی از نظر دمای آب سرد شده و همچنین مدت فعالیت، با چیلرهای خانگی و غیر صنعتی تفاوت دارد.

8. مبدل کندانسور مورد استفاده در مینی چیلرهای مهریزان از نوع میکروچنل بوده که دارای راندمان بالا، وزن کم، کاهش میزان مبرد در سیستم، ابعاد کوچک و …

بدین ترتیب استفاده از چیلرهای هواخنک در پروژه های داخلی نیز به سرعت در حال ربودن گوی سبقت از چیلرهای آب خنک می باشد.

چیلر دستگاهی است که با استفاده از فرآیند تقطیر و تبخیر یک مبرد در حال گردش بین اجزای آن حرارت را از یک قسمت دستگاه به قسمت دیگر در یک چرخه (سیکل) منتقل میکند.

چنانچه بخواهیم از مزایای سیستم فن کویل استفاده کنیم و درعین حال هوای تازه با کیفیت خوب و به مقدار کافی به اتاق ها برسانیم ، لازم است هوای تازه مستقلا به توسط یک هواساز CAVتهویه مطبوع شده ، از طریق کانال هایی در اتاق ها توزیع شود .

در اینجا مبرد بین یک یا چند واحد فن کویل گردش می یابد و به مبدل حرارتی خارجی متصل می شود.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.