پیام روشن معامله تجاری اسرائیل و انگلیس: آپارتاید پاداش دارد!

[ad_1]

در گزارشی از خاورمیانه به این سوال پاسخ دادم که آیا گسترش روابط تجاری انگلیس و اسرائیل می تواند چیزی جز حمایت از تخلفات و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی باشد؟

به گزارش ایسنا، خاورمیانه من در نقد آنها نوشتم:

در نوامبر، لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا، یادداشت مشترکی با یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل درباره دورنمای تبدیل «دوستی نزدیک» به «مشارکت نزدیک‌تر» از طریق «استراتژی برنامه‌ای برای دهه آینده که شامل سایبری، فناوری، تجارت و دفاع است» نوشت. “. او گفت: «امکان دارد.» این نشان می‌دهد که دولت بریتانیا بدون توجه به مسائل سیاسی یا حقوق بشری و بدون مشورت فعالانه با همه جوامع متاثر از این تغییر – از جمله فلسطینی‌های داخل یا خارج از بریتانیا، به دنبال یک توافق تجاری جدید است.

سیاست نزدیک بینی

تبلیغات دولت در مورد تمدید قرارداد ممکن است تعجب آور نباشد. در حال حاضر ارزش روابط انگلیس و اسرائیل حدود 5 میلیارد دلار است، اما تعمیق روابط با اسرائیل – در شرایطی که این رژیم چنین سیستم کنترلی علیه فلسطینی ها دارد و دائما قوانین بین المللی را زیر پا می گذارد – فقط از این جهت قابل بحث نیست. از نظر حقوقی و اخلاقی علاوه بر نزدیک بینی بودن.

نقض حقوق بین الملل توسط اسرائیل برای نزدیک به سه ربع قرن ثبت شده است. قطعنامه های متعدد سازمان ملل متحد، نظرات حقوقی و گزارش های بین المللی که نقض های اسرائیل را تایید می کند. این موضع حداقل به طور رسمی در سیاست بریتانیا مشهود است. تجارت آزاد بین بریتانیا و اسرائیل به رژیم این امکان را می دهد که وضعیت غیرقانونی خود را حفظ کند.

دخالت انگلیس در جنایت

توافق تجارت آزاد در اینجا شهروندان و تجار بریتانیا را در نقض حقوق بشر شریک خواهد کرد. همچنین پیامی روشن به دولت اسرائیل می‌فرستد که نه تنها کشتار، آسیب رساندن، تبعید، زندانی کردن سیاسی و انکار حقوق فلسطینیان برای بریتانیا قابل قبول است. ثواب مادی هم دارد.

چشم انداز توافق تجارت آزاد تنها یکی از راه هایی است که دولت بریتانیا در حال ارسال پیام است. مخالفت انگلیس با قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل در مورد خودمختاری فلسطین – که کاملاً مغایر با اجماع بین المللی است – و مخالفت این کشور با تحقیقات دیوان کیفری بین المللی در مورد جنایات جنگی اسرائیل، مانع از پیگرد رژیم صهیونیستی می شود.

ناکامی دولت بریتانیا در به چالش کشیدن جرم انگاری شش سازمان حقوق بشر توسط اسرائیل – به رهبری کارشناسان سازمان ملل برای حمله مستقیم نه فقط به حقوق بشر فلسطینی. درعوض، در هر کشوری علیه حقوق بشر محکوم شده است و کاملاً در تضاد با تعهد دولت بریتانیا به مدافعان حقوق بشر است – گواهی بر این موضع.

دوره پس از انتخاب

در دوره پس از انتخابات، ناتوانی اسرائیل در پیگرد قانونی، پایبندی دولت بریتانیا به اصول خود و اعتبار آن در عرصه بین المللی را زیر سوال می برد. در این مرحله فقط یک پیام واضح وجود دارد و آن این است که آپارتاید نتیجه دارد!

اسرائیل یا دیگر بازیگرانی که شاهد این توافق هستند، بدون تبعیض علیه حقوق بشر چگونه می توانند آن را جز حمایت از نقض قوانین و جنایات جنگی بدانند؟ و در تغییر موازنه قدرت به نفع جنایتکاران، چگونه این امر به چیزی جز عقب نگه داشتن ما از آینده عادلانه منجر می شود؟

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.