وضعیت لرستان وخیم است/ منابع تامین آب نگران کننده است

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: با توجه به کم بارشی و وقوع گرمای زودرس پیش بینی می شود در تابستان نسبت به ملایم شاهد حداقل افزایش بیش از چهار درجه سانتیگراد دمای هوا باشیم.

حمیدرضا کرموند در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال غرب کشور و استان های زاگرس نشین بارندگی کمتری داشتند و در بین این استان ها متاسفانه لرستان وضعیت جدی تری دارد.

وی افزود: این در حالی است که زودتر از گذشته شاهد گرما در استان هستیم و پیش بینی می شود دمای هوا در تابستان بیش از چهار درجه سانتیگراد نسبت به نرمال افزایش یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه وضعیت فعلی مصرف آب در استان عادی است، گفت: یکی از مشکلات ما نبود سد و تامین آب است و بسیاری از مسائل دیگر نیز باید در این زمینه برطرف شود. منابع تامین نگران کننده هستند برای مصرف بهینه تر روی تبلیغات کار کنید.

کرموند با بیان اینکه هدر رفت آب در استان رایج است، گفت: با اجرای سیستم های مدیریت شبکه توزیع هوشمند، شکستگی ها و پسماندهای نامرئی را کاهش داده ایم.

وی یادآور شد: استفاده های غیرمجاز به ویژه در روستاها را برنامه ریزی می کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: متاسفانه عده ای در روستاها با تخریب خطوط انتقال آب و آبیاری مزارع و باغات باعث می شوند جمعیت زیادی در روستاها با کم آبی و حتی قطعی آب مواجه شوند.

وی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از غارت غیرمجاز در استان نداریم، گفت: اقدامات گسترده ای را برای شناسایی، جلوگیری از غارت غیرمجاز و برخورد قانونی آغاز کرده ایم.

کرموند گفت: پروژه‌های در دست اجرا به طور ویژه در حال پیگیری و تسریع در تکمیل در ماه‌های باقی‌مانده بهار هستند و در نتیجه ظرفیت تامین و ذخیره‌سازی آب از طریق احداث مخازن افزایش می‌یابد که تاثیر مثبتی در کاهش کمبود دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.