وزیر خارجه اوکراین: ماریوپل “خط قرمز” در مذاکرات است

[ad_1]

وزیر امور خارجه اوکراین وضعیت بندر ماریوپول را “وحشتناک” توصیف کرد و گفت که اخیراً هیچ روابط دیپلماتیک با روسیه در سطح وزرای خارجه وجود نداشته و احتمالاً این یک “خط قرمز” در مذاکرات است.

به گزارش ایسنا، دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه سی بی اس نیوز گفت: ماریوپول احتمالا یک خط قرمز خواهد بود.

در آخرین تحولات اوکراین، نیروهای اوکراینی روز یکشنبه در برابر اولتیماتوم روسیه مبنی بر تسلیم شدن به شهر بندری ماریوپل مقاومت کردند، در حالی که مسکو اصرار دارد نیروهایش تقریباً به طور کامل کنترل این شهر را به دست گرفته اند. این جنگ که امروز وارد پنجاه و چهارمین روز خود (دوشنبه) شد.

دنیز اشمایکل، نخست وزیر اوکراین گفت که نیروهای کشورش در ماریوپل با وجود درخواست روسیه از آنها برای زمین گذاشتن سلاح و تسلیم همچنان در حال جنگ هستند.

وزیر امور خارجه اوکراین به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «ما در هفته‌های اخیر به‌عنوان وزیر امور خارجه واقعاً هیچ تماسی با دیپلمات‌های روسیه نداشته‌ایم». تنها سطح تماس، تیم مذاکره کننده است که از نمایندگان نهادهای مختلف و نمایندگان مجلس تشکیل شده است. رایزنی های کارشناسی خود را ادامه دادند، اما هیچ مذاکره ای در سطح بالا صورت نگرفت.

وزیر امور خارجه اوکراین همچنین پیش بینی کرد که درگیری های شدید در شرق کشورش در هفته های آینده تشدید خواهد شد. این مقام در مورد احتمال سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به اوکراین، گفت که کی یف از میزبانی وی خوشحال خواهد شد و چنین دیداری از سوی بایدن “پیام قوی حمایتی” خواهد بود.

با این حال، کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که بایدن هیچ برنامه ای برای سفر به اوکراین که از اواخر فوریه مورد حمله روسیه قرار گرفته است، ندارد. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه گفت: ما قصد نداریم رئیس جمهور را به اوکراین بفرستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.