واکسیناسیون کودکان و دوز سوم بزرگسالان در هرمزگان در حد قابل قبولی نیست

[ad_1]

ایسنا/ هرمزگان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در مقایسه با شاخص های دو هفته اخیر به دلیل مراجعه سرپایی بیشتر به مراکز غربالگری کووید، میزان آزمایش و غربالگری را 47.5 درصد افزایش داده ایم و موارد مثبت این بیماری نیز افزایش یافته است. 38.5 درصد اما خوشبختانه در موارد بستری 8 درصد و میزان مرگ و میر 20 درصد کاهش داشته است.

دکتر. فاطمه نوروزیان صبح امروز (30 فروردین) در جمع خبرنگاران افزود: روند مراجعه سرپایی به مراکز تریاژ کووید افزایش و روند مراجعه به کلینیک های خصوصی کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در مجموع استان هرمزگان با توجه به سفرهای نوروزی در یک هفته افزایش نرخ داشته است، اما طی هفته گذشته با وجود افزایش نرخ مراجعه سرپایی، میزان بستری شدن در بیمارستان کاهش یافته است.

نوروزیان با اشاره به اینکه هنوز برای قضاوت در مورد شروع پست جدید زود است و باید تا یکی دو هفته آینده منتظر باشیم تا شاخص های غربالگری مشخص شود، گفت: طی دو هفته گذشته شهرهای بوموسی و هرمز نارنجی بودند اما این در هفته شهرهای جاسک و بندر خمیر نیز اضافه شد.

وی بیان کرد: شهرستان های قشم و بندرلنگه آبی و بقیه استان زرد است.

نوروزیان تاکید کرد: با توجه به احتمال افزایش مجدد سن، متاسفانه واکسیناسیون نوبت سوم بزرگسالان و واکسیناسیون کودکان در استان در حد قابل قبولی نیست. 47.5 درصد از بیماران واجد شرایط، دوز سوم، 35 درصد از کودکان دوز اول و 14 درصد دوز دوم دریافت کردند. این میزان تزریق در کودکان با توجه به بازگشایی مدارس درصد کمی است و از والدین درخواست می شود در اسرع وقت فرزندان خود را واکسینه کنند تا فرزندان عزیز از امنیت کافی برخوردار شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.