نماینده سوریه: کشورهای غربی باید به خاطر جنایاتشان در کشور ما محاکمه شوند

[ad_1]

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد: این کشورها باید به دلیل وقایعی که در طول 11 سال پس از سیاست های مخرب و جنایتکارانه برخی کشورهای غربی در قبال سوریه رخ داده است، به دلیل جنایات خود محاکمه شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بسام صباغ، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت درباره اوضاع سوریه گفت: آنچه اتفاق افتاد این بود که این کشورها باید به دست عدالت سپرده شوند. جنایات آنها و اگر شورای امنیت در مورد پایان دادن به جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت خود جدی بود، بلافاصله تحقیقات در مورد جنایات موسوم به “ائتلاف بین المللی” (داعش) در رقه و باغوز را آغاز می کرد. داشت شروع می شد.

ائتلاف بین المللی علیه دولت اسلامی به رهبری آمریکا در رقه و منطقه باغوز با اشاره به پیامی که فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در 18 آوریل به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت درباره جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت ارسال کرد. حومه دیرالزور گفت: «سوریه دولت آمریکا و متحدانش را به طور کامل مسئول جنایات این نیروها می داند». آنها در این ائتلاف مرتکب اقدامات غیرقانونی شدند و اگر شورای امنیت برای توقف و جلوگیری از این جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت جدی بود، بلافاصله تحقیق درباره جنایات این ائتلاف در رقه و منطقه باغوز را آغاز می کرد.

«سوریه هفتاد و ششمین سالگرد خروج آخرین سرباز فرانسوی را در نتیجه فداکاری‌های بزرگ مردم سوریه گرامی می‌دارد و امروز مردم سوریه بر ادامه مبارزات خود تا آزادی تمامی سرزمین‌های اشغالی کشورشان، یعنی سرنوشت سوریه اصرار دارند. همه اشغالگران در حال افول.» این اشغال تا زمانی که بخواهد ادامه خواهد داشت و این در مورد حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی و ترکیه در شمال شرق و شمال غرب سوریه و همچنین اشغالگران اسرائیلی در جولان سوریه صادق است.

وی افزود: سوریه در آستانه سالگرد جشن ملی خود بیش از پیش به حاکمیت، استقلال، تمامیت ارضی و وحدت ملی خود متعهد است و به بازگرداندن امنیت، ثبات و گسترش حاکمیت خود بر تمامی مناطق خود متعهدتر است. زندگی آبرومندانه برای مردمش».

این مقام سوری افزود: پایان حضور غیرقانونی بیگانگان در خاک سوریه، پایان کنترل نیروهای کشورهای اشغالگر و شبه نظامیان تجزیه طلب و گروه های تروریستی، انهدام مراکز گروه های تروریستی داعش و ال. النصره و دیگر سازمان ها و گروه ها پایان وحشتناک اردوگاه های الحول و الرکبان باعث می شود که تروریست های خارجی و خانواده هایشان به کشورهای مبدأ بازگردانده شوند، علاوه بر این، همه اشکال مهاجرت و جابجایی جغرافیایی و غارت اتباع سوری منابع به پایان خواهد رسید و سوری ها منابع اقتصادی و ملی خود را بازیابی خواهند کرد که این امر باعث تقویت امنیت و ثبات در سوریه و منطقه و بهبود شرایط انسانی و زندگی آنها و فراهم کردن شرایط مناسب برای بازگشت مهاجران و پناهجویان خواهد شد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل افزود: برخی کشورهای غربی همچنان به عواقب فاجعه بار اقدامات یکجانبه، قهری، غیرقانونی و غیرانسانی تحمیل شده به مردم سوریه، اقداماتی که شاخص های اقتصادی و توسعه را به شدت کاهش می دهد، سرمایه گذاری در تجارت را کاهش می دهد، نادیده می گیرند. افزایش نرخ تورم و کاهش ارزش لیر و کاهش بودجه مورد نیاز برای ارائه خدمات اساسی، فرآیند واردات مواد غذایی، دارو و مواد اولیه صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی و تجهیزات کشاورزی و صنعتی مانند بذر، کود و … آنها ماشین آلات را مختل کردند و این تأثیر عمیقی بر سطح امنیت غذایی، روند تأمین غذا و استانداردهای زندگی مردم سوریه داشت.

صباغ افزود: پیامدهای این اقدامات محدود به جان مردم سوریه نبود، بلکه بر عملکرد نهادهای بین المللی دولتی و غیردولتی در زمینه بشردوستانه تأثیر گذاشت زیرا بانک ها و شرکت های مالی و سرمایه گذاری به درخواست های آنها پاسخ ندادند. به نگرانی در مورد تحریم ها، غربی ها.” این امر هزینه واردات تجهیزات بشردوستانه به سوریه را افزایش داد. در واقع، هرگونه صحبت در مورد معافیت آنها از این جنایات، ادعاهای بی اساس برخی کشورها برای سرپوش گذاشتن بر نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل است.

وی گفت: این کشورها همچنان مانع اجرای قطعنامه 2585 شورای امنیت برای تقویت و توسعه این طرح ها، تعلیق حمایت مالی از پروژه های احیای اقتصادی و تعیین شرایط سیاسی برای آنها و به تعویق انداختن تصویب چارچوب استراتژیک هستند. حمایت از برخی برنامه های هلال احمر سوریه از جمله بیمارستان کودکان حلب، برنامه های امدادی و برنامه های مبارزه با سوء تغذیه را متوقف کرد.

صباغ افزود: آمریکا و متحدان غربی آن از جمله ترکیه و دیگر متحدان جدایی‌طلب و شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی همچنان مانع انتقال کمک‌ها از داخل سوریه برای توجیه ادامه حضور خود در این کشور و نقض حاکمیت سوریه هستند. مکانیزم کمک رسانی از مرزها که به خودی خود کمک بزرگی برای گروه های تروریستی و سودجویان اقتصاد جنگی است و در نتیجه سیاست های آنها 9 ماه از پذیرش قطعنامه 2585 شورای امنیت می گذرد و تنها سه کاروان یعنی فقط چهل عبور دو کامیون از مرزها شمال غرب سوریه وارد کشور شد و صدها کامیون از طریق مرز وارد کشور شدند.

این مقام سوری در پایان تاکید کرد: سوریه متعهد به راه‌حل سیاسی مبتنی بر گفت‌وگوی ملی سوری-سوری و عملیات سیاسی به رهبری و رهبری این کشور بدون دخالت خارجی است، راه‌حلی که خواسته‌های مردم سوریه را برآورده می‌کند و سوریه چشم به راه است. تا جلسه بعدی کمیسیون بازنگری قانون اساسی برگزار شود، دمشق همچنین بر لزوم رعایت کامل اصول و قوانین خود، رد هرگونه مداخله خارجی در اقدامات خود و تحمیل نتایج از پیش تعیین شده و جدول زمانی ساختگی پایبند خواهد بود و به کشور خود ادامه خواهد داد. تلاش های آشتی

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.