نمایشگاه کتاب تمام نشد!

[ad_1]

به گفته دست اندرکاران نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، قرار بود سی و سومین دوره این نمایشگاه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شود، اما اکنون شورای ترانزیت تهران مصوبه ای برای انتقال نمایشگاه به شهر تهران دارد. تهران.آفتاب.

به گزارش ایسنا، دفتر مرکزی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نه امروز و نه دیروز; با گذشت 32 دوره از برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، موضوع برگزاری نمایشگاه همچنان یکی از چالش های اصلی کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهر تهران است. این موضوعی است که مدیران فرهنگی و شهری باید آن را حل کنند، بنابراین هر ساله چند ماه قبل از برگزاری، مناقشه بر سر مکان نمایشگاه کتاب آغاز می شود که با تصمیم گیری های مبتنی بر وعده های محقق نشده، برای مدتی از بین می رود. – حداقل اون سال

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا سال 1385 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا بود و 19 فصل میهمان این نمایشگاه بود. در سال 1386 نمایشگاه به مصلای امام خمینی منتقل شد و 9 دوره در آن برگزار شد. اما با این تغییر همواره انتقاداتی به برگزاری نمایشگاه ها در این مکان از نظر بار ترافیکی وجود داشته است. در سال 2016، نمایشگاه دوباره به خانه های دیگر منتقل شد. این بار مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب. در سال 1397 نمایشگاه باز مهاجرت اجباری دیگری به مصلی را تجربه کرد زیرا برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب با تجربه خوبی همراه نبود. آبگرفتگی نمایشگاه کتاب پس از بارش باران نیز برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی را در این مکان با مشکل مواجه کرد. مسئولان گفتند که مجموعه آفتاب به تعهدات خود در زمینه تجهیز و ارتقای زیرساخت ها عمل نکرده است.

در پی ورود کرونا، سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران که قرار بود در اواخر فروردین ماه ۱۳۹۵ برگزار شود، به حالت تعلیق درآمد. در ماه های پایانی سال 1400 محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از دو دوره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب شرکت در نمایشگاه گزارش شده و مشخصات برای مکان نمایشگاه کتاب در مصلی و شهر آفتاب آغاز به کار کرد. سرانجام در اواسط فروردین، نمایشگاه کتاب تهران از 21 تا 31 اردیبهشت ماه اعلام شد مصلی انجام خواهد شد و وزیر فرهنگ وی همچنین بر برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تاکید کرد. روشن است عباس تقدی‌نژاد وی از مهیا بودن شهر آفتاب برای برگزاری نمایشگاه خبر داد، هرچند به گفته یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهر آفتاب از نظر زیرساختی آمادگی برگزاری نمایشگاه را نداشت و مصلی بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه بود. اجرای نمایشگاه.

اما مکان آگهی شده برای نمایشگاه با مخالفت هایی روبرو شد. سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران وی اعلام کرد: بر اساس مصوبه شورا مقرر شده است تا نمایشگاه های مردمی از شهر تهران خارج شود و برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلای امام برخلاف مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است.

وی افزود: در صورت برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی (ره) شاهد افزایش ترافیک و حجم بسیار بالای خودروها در سطح شهر برای ساعات طولانی خواهیم بود و شهروندان برای تردد درون شهری با مشکل مواجه خواهند شد. ”

علاوه بر این سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ وی همچنین گفت: برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی و عمومی مانند نمایشگاه کتاب و … مشکلی نداریم. ضمناً ما نیز از تحقق هر رویداد فرهنگی استقبال می کنیم، اما برگزاری نمایشگاه نباید مزاحمتی برای سایر شهروندان ایجاد کند و روند ترانزیت را مختل کند. بارها در جلسات مختلف تاکید کرده ایم که مدیریت ترافیک و همچنین کاهش آلودگی هوا در زمان و مکان برگزاری نمایشگاه های مردمی باید بازنگری شود. این را سال گذشته اعلام کردیم و قول هایی هم گرفتیم.

اما شب چهارشنبه 15 فروردین در ساعت جلسه شورای ترانزیت تهران که با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و نمایندگانی از ارگان های مسئول در حوزه حمل و نقل پایتخت از جمله نمایندگان وزارت کشور، پلیس راهور تهران بزرگ، شورای اسلامی شهر تهران و استانداری برگزار شد. دفتر. با موافقت شهردار تهران و اعضای جلسه، مقرر شد نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال جاری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شود.

اما این جلسه بدون حضور نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی این رویداد برگزار شد.

خبرنگار ایسنا با وجود تماس های مکرر نتوانست پاسخی از مسئولان وزارت ارشاد به عنوان برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی دریافت کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.