نفوذ سامانه بارشی جدید در کشور

[ad_1]

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطرات هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور و کاهش دما در استان های ساحلی خزر خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص وضعیت جوی کشور گفت: از بعدازظهر چهارشنبه (15 فروردین) با نفوذ سامانه بارشی شمال غرب به کشور در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی و غربی افزایش ابر، رگبار باران، رگبار باران، گاهی اوقات رعد و برق و بادهای شدید موقتی. در این روز در دامنه های جنوبی شرق البرز، شمال شرق و شرق کشور وزش باد نسبتا شدید و در برخی نقاط احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

وی افزود: روز پنجشنبه (19 فروردین) پس از نفوذ سامانه بارشی در کشور در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، البرز، تهران، استان های ساحلی خزر. و ارتفاعات استان های سمنان، همدان و مرکزی». رگبار، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. روز جمعه (18 فروردین) در شمال غرب کشور این وضعیت دور از انتظار نیست.

به گفته ضیائیان، تشکیل گرد و غبار بر فراز کشور عراق و انتقال آن به استان های واقع در غرب کشور برای بعدازظهر چهارشنبه و پنجشنبه برنامه ریزی شده است. گرد و غبار در مناطق مستعد

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور با اشاره به ورود موج بارشی به کشور در روز شنبه (19 فروردین) گفت: ورود این سامانه به سواحل شمال غرب، غرب و مرکزی دریای خزر. ، دامنه های جنوب البرز مرکزی و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی نقاط گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ خواهد بود.

به گفته ضیائیان دریای خزر در این روز مواج و کاهش دما در استان های ساحلی خزر خواهد بود. پیش بینی بارش های پراکنده در شمال کشور در روز یکشنبه (21 فروردین) است.

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (19 فروردین) نیمه ابری و از بعدازظهر به تدریج ابری و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال گرد و غبار با حداقل دمای 17 و حداکثر 28 و در روز جمعه (29 فروردین) نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 16 و حداکثر 29 درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (16 و 18 فروردین) اهواز با دمای 37 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 1- درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.