نحوه ی عملکرد کندانسور هوایی

کندانسور هوایی چگونه کار می کند؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

اجرت نصب و دستمزد نصب در تمامی مارک های اسپلیت دیواری و ایستاده رایگان بوده و به این ترتیب است نصاب دستگاه را از کارتن خارج کند و شرایط نصب را فراهم آورده و پانل داخلی را روی دیوار و روی زمین بسته به مدل نصب کرده و کندانسور یا یونیت خارجی را در جای خودنصب و سپس توسط لوله و کابل دو یونیت داخلی و خارجی را متصل کرده و درون لوله ها را وکیوم و سپس شیر گاز را باز و پس از وصل کابل برق به دستگاه آن را روشن و به مشتری آموزش دهد.کلیه لوازم به کار رفته در هنگام نصب هزینه ای جدا دارد و با خریدار است.

اصولاً طراحی سیستمهای سرمایش برای هر منطقه، تابع شرایط فنی و اقتصادی است و در این دستهبندی، کولرهای گازی در مناطق گرمسیر و مرطوب شدید کاربرد دارند که وزارت نیرو نیز نرخ برق مصرفی این مناطق را برای رفاه حال مشترکین به صورت مخفف محاسبه میکند.

از طرف دیگر برخلاف کولرگازی اسپلیت، تنها کاربرد کولرهای پنجره ای تهویه مطبوع هوا و خنک کردن محیط است. سپس بر اساس فضای موجود و یا کاربرد کندانسور ، نوع آن مشخص شود .

محل نصب کندانسور و کمپرسور باید به صورتی باشد که امکان و فضای کافی به منظور حمل، نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی وجود داشته باشد.

در کولرهایی که دارای اینورتر هستند، وجود آن کمک می کند تا این سیستم به مصرف بهینه انرژی برق کمک کند و به این ترتیب لازم نیست پس از مدتی – بر خلاف کولرهای قدیمی – کولر را خاموش و بعدا دوباره آنرا روشن کنید.

کندانسور تبخیری دستگاهی است که بر خلاف انواع دیگر کندانسور که در بالا ذکر شد ، فقط از یک سیال خنک کننده مانند آب یا هوا جهت دفع حرارت گاز مبرد استفاده نمی کند.

گرچه در کندانسورهای تبخیری،دمای هوای عبوری مقداری افزایش می یابد اما تقطیر مبرد عمدتا از تبخیر آب پاشیده شده بر روی کندانسور ناشی می شود و وظیفه هوا افزایش شدت تبخیر با دفع بخار آب حاصل از تحول تبخیر می باشد.

5. جهت جلوگیری از خطرات ناشی از خاموش شدن شعله گاز بوسیله جریان هوای کولر، نصب هر گونه اسپلیت یا کولر گازی در آشپزخانه مجاز نمی باشد.

صفحه پلیت ها میکروارگانیسم هایی که در داخل شیر و یا خامه باعث فاسد شدن آن می شوند را از بین می برند و با انتقال سریع حرارت باعث می شوند که بدون از بین رفتن مواد مغذی شیر و یا دیگر مواد غذایی هر چه سریع تر استرلیزه شوند.

بسیاری ممکن است بهدنبال علت داغ شدن بدنه یخچال ایستکول باشند و یا میخواهند علت گرم شدن یخچال ال جی را بدانند؛ در هر صورت فرقی ندارد که برند و مدل یخچالتان چیست!

در مورد یونیت خارجی که بسیار مهمتر است باید توجه داشت که حتما در فضای باز و مسیر طبیعی باد باشد تا با انتقال راحت تر گرما کندانسور به محیط بیرون و هوای ازاد بازدهی بهتری را از کولر گازی داشته باشیم.

با توجه به اینکه کولر گازی به یکی از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی محبوب در بین کاربران تبدیل شده است، توجه به محل نصب این وسیله بسیار با اهمیت است.

دو قسمت بسیار مهم در کولر گازی کندانسور و کمپرسور هستند، که در کولر گازی دو تکه در داخل یونیت خارجی دستگاه جای گرفته اند.

گاهی مواقع صدای کمپرسور آنقدر بالا است که اگر یونیت خارجی در دیوار پشتی اتاق خواب نصب شده باشد، موجب سلب آسایش افراد در شب می شود.

محل نصب کندانسور و کمپرسور باید به دور از اتاق خواب باشد. بنابراین از نصب کندانسور و کمپرسور در نزدیکی اتاق خواب خودداری کنید.

کندانسور نیز در یونیت خارجی قرار دارد و مجموعه لوله های بهم متصل شده ای هستند که در آنها گازهای متراکم شده ای که از کمپرسور به آن وارد می شوند را خنک کرده و آنها را تبدیل به مایع (فرآیند میعان) را انجام می دهد.

کلمه اسپلیت (split) به معنای جدا از هم نیز در واقع اشاره به جدا بودن دو یونیت این نوع کولرها دارد.

برخی از قطعات مهم موتور کولرگازی در این یونیت قرار دارند. یکی از واحدهایی است که جهت اندازه گیری عملکرد کولرها در زمینه سرمایش و گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد و مخفف عبارت British thermal unit است.

در این زمینه می توانید مراجعه کنید به مقاله BTU در کولر گازی به چه معناست ؟ برای آشنایی با محل نصب پنل داخلی کولر گازی بر روی لینک مقاله بزنید.

این دستگاه اغلب در سه مدل افقی، عمودی، v شکل طراحی می شود که از هر کدام از آن ها می توان برای خنک سازی مبرد استفاده کرد.

یونیت خارجی کولر گازی باید در محلی صاف و سفت نصب شود، چرا که این قسمت از دستگاه در هر کدام از مدل های دو تکه، اسپلیت و اینورتر شامل کمپرسور، کندانسور، موتور فن و سیستم تخلیه می باشد.

لذا این قسمت دارای وزن بالایی بوده و از طرفی پایه های نگهدارنده یونیت فلزی بوده و بر وزن یونیت می افزایند.

از طرفی قدرت و توان دیوار محل نصب یونیت خارجی باید در برابر لرزه های احتمالی و صدای کمپرسور بالا باشد.

یونیت داخلی کولر اسپلیت بخشی از بدنه آن است که در فضای مورد نظر شما نصب می شود و در واقع بخش عمده مدارها و بخش کنترل موتور دستگاه نیز در آن قرار دارد.

در این راستا برچسب انرژی کولر گازی کمک بزرگی به شما خواهد کرد تا پیش از خرید کولر گازی مورد نظر میزان مصرف آنرا متوجه شوید.

بطوری که با تبدیل برق جریان مستقیم به جریان متناوب، براحتی میزان مصرف انرژی و شدت عملکرد کولرگازی را تنظیم می کند.

بلوور فن کولر گازی ( پروانه کولر گازی ) قطعه ای از کولر گازی است که به موتور فن کولر گازی وصل می شود و وظیفه گردش هوا و پرتاب باد به خارج پنل کولر گازی را بر عهده دارد .

در سیستم های جریان تقابلی، آب از سمت بالا به سمت پایین حرکت می کند، این در حالی است که هوا از پایین به طرف بالا حرکت می کند.

در برخی از طراحیها، بخار میتواند به داخل تیوبها وارد شود و آب خنککاری و یا هوا در اطراف بیرون آنها در جریان باشد.

البته گاز باید در دما و فشاری وارد شود که بلافاصله پس از دفع گرمای خود به آب ، کندانس شود.

کولرهای گازی که در بازاربانه به فروش می رسند دارای انواع مختلفی هستند که گاهی اوقات برخی از آن ها تقلبی بوده و نارضایتی مردم را به دنبال دارند.

در تکمیل مطلب بهترین محل نصب کولر گازی قصد داریم تا موضوع بهترین محل نصب کندانسور و کمپرسور کولر گازی را همراه با شما بررسی کنیم.

بدنه ی این مبدل ها از جنس استیل 316 ساخته شده است، این نوع استیل از بهترین و با دوام ترین فلزاتی می باشند که در ساخت تجهیزات صنعتی استفاده می شود و از جمله فلزات استانداردی هستند که به هیچ وجه دچار زنگ زدگی و ساییدگی نمی گردد.

همانطور که ذکر شد هیمورا صفحه پلیت ها را در ظرفیت های مختلف تولید می کند که رایج ترین آنها شامل پلیت کولر 1 تن، 2 تن، 3 تن، 4 تن، 10 تن، 15 تن، 20 تن و 40 تن است، تمامی این پلیت کولرها از ویژگی های منحصربفردی برخوردار بوده و از سطح انتقال حرارت بالایی برخوردارند، این دستگاه ها با رعایت بهداشت بالا طراحی شده اند.

کویل | مبدل حرارتی | فین پلیت | DX | EX | اکسپندر کامل … این مبدل ها مجهز به سیستم CIP می باشند که این سیستم به صورت خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی شستشو می شود، در این حالت تمامی لوله ها، مجراها و فیلترها مورد شستشو قرار می گیرند.

مورد استفاده قرار می گیرند. این بخش بیرون از مکانی که در آن یونیت داخلی اسپلیت نصب شده، قرار داده شده و نصب می گردد.

موتور دمپر بر روی دمپر قرار داده میشود و عملکرد مشابه دمپر دارد، با این تفاوت که باعث میشود تا دمپر به طور اتوماتیک عمل کند.  This has been g ener​at​ed ​with the he᠎lp ᠎of G᠎SA C​ontent  Ge ne ra tor DEMO.

زیرا در این صورت کمپرسور کمتر تحت فشار قرار گرفته و در نتیجه داغ نمی کند. درجه بیشتر تجاوز نمی کند و مصرف کمپرسور کولر گازی مخصوص هوای معتدل بیشتر از تروپیکال می باشد.

در این حالت کولرگازی با حداکثر توان کار می کند. کمپرسور کولرگازی اسپلیت، یکی از قطعات مهم آن است که معمولا در یونیت خارجی قرار دارد و وظیفه آن فشرده کردن مولکولهای گاز و ارسال آنها به درون کندانسور کولر است.

این یونیت از طریق لوله هایی به یونیت خارجی متصل می شود. زمانی که در اوج گرما برای خنک کردن محیط عجله دارید و می خواهید که در مدت زمانی کم، به سرعت دمای محیط را به دمای مورد نظر خود برسانید می توانید از سیستم توربو کولرگازی استفاده کنید.

در نظر گرفتن قدرت و توان دیواری که قرار است کندانسور و کمپرسور بر روی آن نصب شود. کنترل در کندانسور های هوایی با تغییر دادن مقدار هوای عبوری از کندانسور یا به نیمه پر نمودن کندانسور از مایع ( به طوریکه سطح موثر تقطیر کاهش یابد) می توان دمای تقطیر را در محدوده مورد نظر نگه داشت.

اگر دمای آب خنک کن به اندازه کافی پایین باشد، در کندانسور که بخار خروجی از توربین به آن تخلیه میشود فشار پایین یا خلاء نسبی برقرار میشود.

سیستم آب گردشی آب خنک کن مورد نیاز چگالنده را تامین می کند و از این رو به صورت واسطه ای عمل می کند که توسط آن گرما از چرخه بخار به محیط دفع می شود.

۵٫ بطور کلی اسپلیت ها با عملکرد خود (که پیش تر به طور کامل ذکر شد) می توانند هوای خنک و دلپذیر مورد نیاز ساکنین را در کمترین زمان لازم تأمین کنند و همین امر باعث محبوبیت این کولرهای گازی در بین مصرف کنندگان گردیده است.

​Artic​le was g᠎en erated with the help of G​SA Content G en​er ator᠎ D​em᠎ov er​sion.

مهم بودن محل نصب کندانسور و کمپرسور کولر گازی نیز شامل موارد مختلفی می شود، که در ادامه قصد داریم تا توضیحاتی را در این خصوص بیان کنیم.

این کار تا جایی اتفاق می افتد که ترموستات به دمای دلخواه برسد. در نتیجه باید محلی را انتخاب کنید که دیوار آن به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند وزن کندانسور و کمپرسور را تحمل کند.

به عبارت دیگر سردخانه دومداره انبارهایی هستند که توانایی نگهداری و ذخیره مواد غذایی را در دمای پایین دارند. این کولرهای گازی همانطور که انتظار دارید کار می کند و عملکرد مطمئنی را ارائه می دهد.

همانطور که گفتیم یونیت خارجی کولر گازی که شامل کندانسور، کمپرسور، موتور فن و قسمت سیم پیچی دستگاه می شود.

ولی اجزای کولر گازی دو تکه، در بین یونیت داخلی و یونتی خارجی آن تقسیم شده اند. کولر گازی پنجره ای و دوتکه هر دو از اجزای مشترک ساخته شده اند، با این تفاوت که اجزای کولر گازی پنجره ای همه در یک یونیت یا قسمت جمع شده اند.

یونیت داخلی در واقع همان بخشی از کولر اسپلیت است که پس از نصب در منزل و یا دفتر کار شما نصب شده است.

یا بطور مختصر یونیت کولرگازی به هر یک از بخش های اصلی کولرهای اسپلیت گفته می شود که شامل دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.