ناگفته های مریم ایراندوست درباره تیم ملی فوتبال بانوان / رئیس بی سر بانوان فدراسیون

[ad_1]

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با بیان اینکه کادرفنی این تیم هنوز از فدراسیون فوتبال حقوق نگرفته است، گفت: 10 ماه است که هنوز حقوق نگرفته ایم. ابتدا فکر می کردیم فدراسیون پولی ندارد اما بعد از افشاگری دیدیم که موافقان و مخالفان علاوه بر حقشان، جوایز خوبی هم گرفتند.

به گزارش ایسنا، اگرچه گفته می شد تیم ملی فوتبال بانوان ایران دیگر تعطیل نخواهد بود و در مقاطع مختلف اردو برگزار می کند، اما از زمان بازگشت جام ملت های آسیا و با توجه به شرایط فدراسیون، این تیم تعطیل شده است. بسته شدن محتمل است اجازه دهید ادامه یابد. علاوه بر این بحث دستمزد کادر فنی تیم بانوان نیز مطرح است. با اینکه فدراسیون با کادرفنی قرارداد بسته است اما به گفته سرمربی هنوز یک میلیون تومان دریافت نکرده اند. موضوعی که در کنار تبلیغات و پاداش های میلیاردی به مردان و مسئولان تیم مردانه، انتقادها را تشدید کرده است.

مریم ایراندوست در گفتگو با ایسنا به تشریح مسائل مختلف از جمله وضعیت تیم ملی و عدم پرداخت دستمزد مربیان پرداخت که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

بعد از جام ملت ها گفته می شد که تیم بانوان دیگر مثل گذشته تعطیل نمی شود اما در آن دوره اردویی برگزار نشد.

دلیل آن اتفاقات و تغییراتی است که در فدراسیون فوتبال رخ داد و تصمیم گیری زمان بر بود. شاید دیدگاه ها متفاوت باشد و من نمی دانم، اما کل قرارداد من تا 19 مارس 2014 بود و نمی دانم در آینده چه اتفاقی می افتد.

قبل از پایان قراردادتان برای تعیین تکلیف انتخابی و برگزاری اردو اقدامی انجام شده بود؟

خانم نادره درودیان و خانم مهدیه محمدخانی از کمیته بانوان فدراسیون پیگیری کرد. همانطور که در 25 بهمن فیفادی داشتیم، سعی کردند تیمی را دعوت کنند، اما متاسفانه تیمی نیامد. صحبت از ارائه برنامه ها شد اما اتفاقاتی افتاد که همه چیز را تحت الشعاع قرار داد.

بعد از پایان قراردادتان صحبتی از تمدید قرارداد و ادامه همکاری نشد؟

در حال حاضر شرایط فدراسیون پایدار نیست. البته با توجه به وظیفه ای که به عنوان مربی تیم ملی داشتم، بروشوری درباره 10 ماه حضورمان در تیم ملی و تورنمنت هایی که داشتیم تهیه کردم و در جلسه ای با خانم خانم ارائه کردم. .موسوی و آقای. میرشاد ماجدی. صحبت از این بود که تیم تسلیم نمی شود و بهتر از همیشه می توان به آن نزدیک شد. فکر می کنم در 3 مارس 2014 بود که با هم صحبت کردیم، اما بعد از آن دیگر تماس یا گفتگوی وجود نداشت.

ناگفته های مریم ایراندوست درباره تیم ملی فوتبال بانوان / رئیس بی سر بانوان فدراسیون

چند روز پیش در واکنش به افشای پاداش های میلیونی در فدراسیون متنی منتشر کردید که هنوز موفق به دریافت حقوق کادرفنی نشده اید، آیا افرادتان با فدراسیون قرارداد داشتند؟

آره، یکی از بحث های ما امضای قرارداد کادرفنی بود، زیرا در گذشته قراردادها گاهی پس از پایان مسابقات و مسابقات بسته می شد. خوشبختانه این بار فدراسیون قبل از شروع مسابقات قرارداد امضا کرد اما متاسفانه مبلغی به مربیان و سرپرستان پرداخت نشد. من هیچ پولی دریافت نکردم

در زمان عزیز خادم این اتفاق افتاد یا بعد از آن؟

بحث ما شخصی نیست. با فدراسیون فوتبال 12 مربی و سرپرست گرفتیم اما در طول 10 ماه فعالیتمان یک میلیون هم دریافت نکردیم. در خصوص پاداش تیم ملی، 23 نفر به ازای هر نفر 27 میلیون تومان دریافت کردند اما پاداش کادر مربیگری 6 تا 27 میلیون بود که از 12 نفر تنها به هشت نفر پرداخت شد.

با فدراسیون فوتبال 12 مربی و سرپرست گرفتیم اما در طول 10 ماه فعالیتمان یک میلیون هم دریافت نکردیم. در خصوص پاداش تیم ملی، 23 نفر به ازای هر نفر 27 میلیون تومان دریافت کردند اما پاداش کادر مربیگری 6 تا 27 میلیون بود که از 12 نفر تنها به هشت نفر پرداخت شد.

با توجه به شرایطی که شهره موسوی، نایب رئیس بانوان فدراسیون دارد، به نظر شما او می تواند به فوتبال بانوان کمک کند؟

فعالیت خانم را به اشتراک می گذارم. موسوی در دو بخش قبل و بعد از صعود به جام ملت‌ها. قبل از صعود همه چیز خوب بود و خانم موسوی از اردیبهشت تا مهر بود و کمک کرد، اما بعد از آن با اتفاقی که افتاد، اوضاع پیچیده‌تر شد. من نمی توانم در مورد آینده صحبت کنم. کارمندان و مدیران باید تصمیم بگیرند که چه اتفاقی می افتد.

با توجه به شرایط پیش آمده و پایان قراردادتان با فدراسیون، آیا همچنان خود را سرمربی تیم ملی می دانید؟

چه سرمربی ملی باشم و چه نباشم قطعا در فوتبال بانوان وظایفی دارم. از آنجایی که قرارداد ندارم اما به ورزشگاه می آیم و بازی ها را تماشا می کنم. ما نباید فوتبال را رها کنیم، بلکه باید به بازیکنان کمک کنیم تا انگیزه بیشتری برای ادامه کار داشته باشند.

پس با دیدن سرمربی تیم ملی به ورزشگاه می روید و بازیکنان را همراهی می کنید؟

بله الان هست

نظر شما در مورد استعفای آقای دکتر چیست؟ عزیزی خادم و فساد منتسب به او؟

به نظرم بهتر بود مشکلات فوتبال را مثل هر خانواده ای که در درون خود حل می کند در داخل فدراسیون حل می کرد، اما از آقای آقا تشکر می کنم. عزیزی خادم به خاطر حمایت همیشه از تیم و فراهم آوردن شرایط ویژه از زمان تشکیل تیم بانوان در فروردین. امکانات، احترام و ارزشی که به تیم ملی فوتبال داده می شد با همه دوره ها متفاوت بود.

ناگفته های مریم ایراندوست درباره تیم ملی فوتبال بانوان / رئیس بی سر بانوان فدراسیون

اگر سرمربی جدید به این شکل به فوتبال بانوان توجه نکند حاضری با تیم ملی همکاری کنی؟

من نظرات خودم را دارم. شرایط آنطور که باید در سال های گذشته خوب نبود و من در بخش دیگری کار می کردم و سعی می کردم در آکادمی خودم یا باشگاه ملوان بازیکن تربیت کنم. همچنین در این مورد همه چیز به تعویق می افتد تا بتوانیم تصمیمات منطقی بگیریم.

حداقل قرارداد برای تیم ماهیگیری 4 میلیون تومان کسر مالیات است. قرارداد من به عنوان سرمربی تیم ملی 20 میلیون تومان است که با کسر 2 میلیون تومان مالیات ماهانه به 18 میلیون تومان می رسد. البته نه تنها تاکنون یک میلیون تومان دریافت نکرده ام، بلکه هشت میلیون هزینه ارسال را هم داده ام.

با شرایط فعلی نگران انتخاب نیستید؟

من اصلا نگران نیستم چون الان تیم ملی هواداران خودش را دارد حتی مدیران هم نگران فوتبال هستند و فوتبالدوست شده اند. رسانه ها نیز فوتبال زنان را به خوبی پوشش می دهند. بنابراین نگران اتفاق بدی برای تیم نیستم. مطمئنم انتخاب با من یا بدون من به راه خود ادامه خواهد داد.

زمانی که سرمربی تیم ملی بودید، برخلاف گذشته، واکنش انتقادی به مسائل فوتبال نداشتید، به خاطر حاشیه سازی تیم ملی بود یا دلیل دیگری؟

چنین چیزی وجود نداشت. پست و استوری گذاشتم و تماشاگران که رسیدند نوشتم: امیدوارم روزی بلیت بگیریم و راحت وارد ورزشگاه آزادی شویم. کردای. و وقتی داستان فیش حقوقی را گفتم، به این دلیل بود که 10 ماه گذشته بود و ما هنوز پرداخت نکرده بودیم. قبل از این افشاگری فکر می کردیم فدراسیون پولی ندارد اما بعد از افشاگری دیدیم که موافقان و مخالفان علاوه بر حق شما، جوایز خوبی هم دریافت کردند. به هر حال من به عنوان سرمربی تیم وظیفه داشتم از کادر مربیگری تیم حمایت کنم.

ناگفته های مریم ایراندوست درباره تیم ملی فوتبال بانوان / رئیس بی سر بانوان فدراسیون

آیا کل حقوق شما با کل پاداش های پرداخت شده برابری می کند؟

کوچکترین قرارداد ما 4 میلیون تومان در ماه کسر مالیات است. قرارداد من به عنوان سرمربی تیم ملی 20 میلیون تومان است که با کسر 2 میلیون تومان مالیات ماهانه به 18 میلیون تومان می رسد. البته نه تنها تاکنون یک میلیون تومان دریافت نکرده ام، بلکه هشت میلیون هزینه ارسال را هم داده ام.

هیچ اشاره ای به زمان پرداخت هزینه توسط کارکنان نشده است؟

در حال حاضر نه، اما انتظار دارم حداقل قبل از تابستان حقوق ما پرداخت شود.

کلام پایانی

امیدوارم رسانه ها مانند جام ملت ها حمایت خود را از این تیم ادامه دهند و با نتیجه و اتفاقی که در پی خواهد آمد دلسرد نشوند. چون فوتبال بانوان ما زنده نیست، حمایت مالی نمی شود، خیلی خلوت است و فقط باعث تشویق رسانه ها و مردم می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.