معرفت اصیل اسلامی بیش از هر زمان دیگری درگیر سیاست کلان کشور است

[ad_1]

معرفت اصیل اسلامی بیش از هر زمان دیگری درگیر سیاست کلان کشور است

ایسنا/ قم رئیس مرکز پژوهش های اسلامی مجلس با اشاره به ظرفیت های بی بدیل علوم اسلامی برای کلان سیاست کشور گفت: معارف اصیل اسلامی به ویژه معارف نوظهور در حوزه علمیه باید بیش از گذشته در عرصه سیاست کلان کشور حضور داشته باشد.

دکتر. عطاءالله رفیعی آتانی در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای قم خاطرنشان کرد: امروز سمینارها در حوزه های مختلف از ظرفیت های بالا و متنوعی برخوردار است و باید از این ظرفیت ها برای اداره کشور استفاده شود.
وی گفت: معارف اسلامی علاوه بر علوم متعارف حوزوی باید در کلان سیاست کشور در رشته هایی مانند اقتصاد، سیاست، حقوق، مدیریت و مطالعات حکومت داری نقش آفرینی کند.
وی ادامه داد: بدین ترتیب مرکز پژوهش های اسلامی مجلس در رویکردی جدید، هفت گروه پژوهش های فرهنگی-اجتماعی، مطالعات حاکمیتی پایه، اقتصاد، حقوق، مطالعات سیاسی، مطالعات مدیریت و تولید و زیرساخت ها را تشکیل داد.
دکتر. رفیعی آتانی تاکید کرد: مرکز پژوهش های اسلامی مجلس به عنوان اتاق فکر پژوهشگران و اساتید حوزه در حوزه قانون گذاری، آمادگی گفتمان سازی جدی در حوزه رسانه را دارد.
وی ادامه داد: معتقدیم سمینارها باید در حوزه سیاستگذاری موثر باشد و بسترهای لازم برای شنیدن سخنان محققان و اساتید سمینار در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه قانون گذاری فراهم شود.
رئیس مرکز پژوهش های اسلامی مجلس از برگزاری همایش برنامه هفتم توسعه با رویکرد فرهنگی خبر داد فرهنگ قوی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد لطفی نیاسر مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان قم توصیه های سیاستی این مرکز را اعلام کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.