مردم ایران و افغانستان باید هوشیارانه روحیه برادری خود را حفظ کنند

[ad_1]

رئیس جمهور پیشین افغانستان با سفیر ایران در کابل دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، در این دیدار حامد کرزی با اشاره به بازنشر کلیپ های تفرقه افکنانه در روزهای اخیر گفت: دو ملت ایران و افغانستان باید هوشیارانه روحیه برادری و همسایگی را حفظ کنند.

سفیر ایران در کابل نیز انتشار این تصاویر و فیلم ها را غیرواقعی خواند.

بهادر امینیان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل روز گذشته با وزیر امور خارجه طالبان دیدار و در مورد مسائل مربوط به پناهجویان گفتگو کرد.

امیرخان متقی وزیر امور خارجه طالبان گفت: بدرفتاری با مهاجران افغان بر روابط و ذهنیت عمومی دو کشور تأثیر منفی می گذارد و به دشمنان دو کشور فرصت ایجاد هرج و مرج و اختلاف می دهد.

وی افزود که اقدامات هر جنایتکاری که از نام یک مهاجر افغان استفاده می کند نشان دهنده افکار، نیات و اعمال عمومی نیست.

امینیان، سفیر ایران در افغانستان نیز درباره نگرانی های وزیر امور خارجه طالبان گفت: زمانی که دو روحانی و یک خادم در حرم مطهر امام رضا (ع) با ضربات چاقو کشته شدند، برخی از محافل مغرض به دنبال توطئه برنامه ریزی شده بین مردم از کشورهای دوست بودند. و همسایگان با هدف ایجاد نفرت و بدبینی تبلیغات منفی در مطبوعات به راه انداختند.

امینیان مهاجران افغانستانی مقیم ایران را مهمان ایران دانست و افزود: رفتار مهاجران افغانستانی در ایران پس از 43 سال ثابت کرده است که آنها با مردم ایران رابطه محبت آمیز و دوستانه دارند.

سفیر ایران تصریح کرد که دولت قصد بدرفتاری با مهاجران افغان را ندارد و همواره در تلاش است تا روابط دو کشور را نزدیک‌تر و معتبرتر کند و پیام وی را به کشور و مقامات دولتی خواهم رساند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.