مبدل حرارتی صفحه ای گروه صنعتی هفت

مبدل حرارتی صفحه ای – گروه صنعتی هفت
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

با توجه به پیشرفت های حاصل شده در حال حاضر مبدلهای حرارتی صفحهای با طراحی های ویژه را می توان در سیستمهای تبخیر و کندانس نیز استفاده کرد.

در نتیجه با وجود واشر در میان شیارهای مبدل صفحه ای، به صورت یک در میان سیال آب گرم و آب سرد وجود دارد که به این صورت حرارت از آب گرم به آب سرد منتقل شده و آب گرم مورد نیاز شما تأمین می شود.

مبدل های حرارتی دو لوله ای می توانند با آرایش گوناگون سری و موازی مرتب شوند تا افت فشار و متوسط اختلاف دمای مورد نظر را برآورده سازند.

این گونه مبدل های حرارتی که به صورت صفحه ای می باشند مزایایی برای مصرف کننده دارند که در این جا لازم است در مورد ان ها صحبت شود . A​rticle w​as created ​by G​SA C on tent Gener ator Dem ov᠎er si᠎on.

کلیه محصولات ما به شکل مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربرد انواع مبدل حرارتی در صنایع غذایی ، آشامیدنی و لبنیات ، شناخت ویژگی های هر یک و استعلام قیمت مبدل های ما با مهندسان ما تماس بگیرید.

اگر شکل تیوب بصورت U باشد هر دو سر تیوب ها در یک طرف پوسته قرار گرفته و از یک صفحه ی جمع کننده استفاده میشود و اگر مستقیم باشد از یک طرف پوسته ورودی و از انتهای آن خروجی در نظر گرفته می شود. A​rtic᠎le was generated wi᠎th GSA Con᠎tent G ener at or DEMO!

قرار گیری صفحات سیال سرد و گرم به صورت یک در میان در کنار هم باعث می شود که تبادل حرارتی بین دو سیال انجام شود.

واشرهای روی صفحات به طور مطمئن آب بندی مجاری سیال از یکدیگر را انجام می دهند. پکیج دستگاهی متشکل از قطعات مختلف و سنسورهای حرارتی متنوع است که با همکاری یکدیگر آب مصرفی و رادیاتورها را همیشه گرم نگه می دارد.

یکی از ویژگی های ممتاز مبدل های صفحه ای عدم نیاز به منبع ذخیره آب و وجود همیشگی آب گرم در پشت شیرها می باشد و آن هم به دلیل بالا بودن سرعت پاسخگویی در مبدل های صفحه ای در زمان هایی که ساعات پیک مصرف به حساب می آیند تامین آب گرم مصرفی در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می گردد.

بنابرین باید نوع مواد غذایی در انتخاب مبدل مد نظر قرار بگیرد. تعداد صفحات مورد استفاده در دستگاه، اندازه و ابعاد مبدل حرارتی، جنس صفحات، نوع مبدل (واشردار، نیمه جوشی و جوشی) و جنس سایر قطعات مورد استفاده در آن تعیین می گردد.

مبدل های حرارتی ما با ظرفیت های گوناگون ، با ایمنی ، راندمان و نظافت پذیری بالا در صنایع غذایی ، نوشیدنی و لبنیاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بفل ها در مبدل های پوسته و لوله برای افزایش ضریب انتقال گرما در سمت پوسته و برای نگه داشتن لوله ها استفاده می گردند.

این مبدل ها اغلب برای پاستوریزه کردن شیر و سایر نوشیدنی ها استفاده می شوند. برای مثال از آنها برای پاستوریزه کردن شیر و خامه و استرلیزه کردن با دمای بسیار بالا استفاده می شود.

به دلیل طراحی کوچکتر و مدولار مبدل های صفحه و قاب، تمیز کردن آنها سریعتر و راحت تر از واحدهای پوسته و لوله بزرگتر است.

بخش بزرگی از افزایش کاربرد مبدل های حرارتی صفحه ای به دلیل اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی در سالهای پایانی قرن بیستم روی داد .در این قسمت به کاربردهای مختلف مبدل های حرارتی صفحه ای در صنعت می پردازیم .

1- در حجم كم ایجاد سطح بزرگی برای انتقال حرارت می كنند. ورق های موج دار که بین صفحات تخت قرار داده شده اند ، باعث ایجاد سطح انتقال گرمای بیشتر می شوند و هم تکیه گاهی برای صفحات تخت ایجاد می کنند.

با توجه به ساختار و نحوه نصب تجهیزات مورد نیاز در این مبدل ها، می توان آنها را در گروه های مختلفی تقسیم بندی کرد که از نظر کارایی با هم متفاوت هستند.

در دماها و فشارهای کمتر از این مقدار از دسته ای از این تیوب ها که داخل پوسته جاسازی شده اند، استفاده می شود تا انتقال گرما بین دو سیال از طریق جداره لوله ها، انجام بگیرد.

به عبارت دیگر مقدار انتقال حرارت در مدت زمان مورد نظر باید بین دو سیال انجام شود. یک جریان در داخل لوله کوچکتر و جریان دیگر در داخل لوله بزرگتر جریان مییابند.

در این مبدل ها تعداد زوجی از گذرهای لوله به كار می رود ولی محدودیتی از نظر انبساط گرمایی وجود ندارد.

برای مثال در برخی از مبدل ها که در مواد غذایی خاص مانند سیالات غیر نیوتنی و ویسکوز به کار می روند ، (مانند سس ها یا مواد شامل ته نشین یا ناخالصی مانند پوره میوه) از صفحات موج دار استفاده می شود.

امروزه روش های زیادی برای رسوب زدایی به کار می رود که برخی از آنها توسط شرکت سازنده و برخی نیز توسط اطلاعات و تجربیات مشتری اعمال می شود تا همواره مبدل با حداکثر راندمان کار کند و از نظر بهداشتی نیز مشکلی وجود نداشته باشد.

این کار مستلزم تعین دماهای ورودی و خروجی سیالات است. برای مثال در مبدلی که جریان دو سیال به موازات هم و در یک جهت صورت می گیرد بیشترین تبادل حرارت در ورودی مبدل صورت می گیرد.

برای ایجاد جریان مغشوش در سیال و نیز افزایش انتقال حرارت ، اطراف لوله های مبدل حرارتی از پره هایی (تیغه) استفاده می شود که به اصطلاح به آن لوله پره دار یا فین تیوب گفته می شود.

رسوب بر روی سطوح باعث ایجاد مقاومت در برابر جریان حرارتی ، افت فشار و کاهش راندمان مبدل می شود و از نظر اقتصادی به ضرر تولید کننده مواد غذایی خواهد بود.

فرآیند حرارتی یکی از بخش های مهم تولید مواد غذایی است. 4- قابلیت استفاده برای دامنه وسیعی از مواد را دارند.

برای آنالیز انتقال حرارت و افت فشار، حداقل مشخصات هندسی سطح انتقال حرارت مورد نیاز برای هر کدام از وجه های یک مبدل حرارتی دو سیالی ، عبارت است از : مینیمم مساحت عاری از جریان ، سطح جلویی مرکزی Afr و مساحت سطح انتقال Aگرماکه شامل مساحت دو قسمت اصلی و پره ها ، قطر هیدرولیکی Dh و طول جریان L است.

این دو بخش دارای تعدادی پورت/سوراخ (معمولاً چهار) و یک قسمت متحرک سنگین است که در امتداد یک میلهی راهنما قرار میگیرد.

این مبدل از صفحاتی تشکیل شده که نسبت به هم آب بند بوده و سیال سرد و گرم یکی در میان درون صفحات جریان می یابند تا تبادل حرارت بین آنها صورت بگیرد.

یکی از فاکتورهای مهم در افزایش راندمان مبدل حرارتی این است که از انباشت ذرات معدنی یا ارگانیک بر روی سطوح مبدل جلوگیری شود تا مانعی بر راه انتقال گرما وجود نداشته باشد.

اثر دامنه موج بر عملکرد مبدل حرارتی فشرده صفحه ای پره موجی: بررسی عددی و ارائه روابط جدید. در عصر جدید پایداری، فوریت فزاینده برای صرفه جویی در انرژی و کاهش اثرات کلی زیست محیطی، تاکید بیشتری بر استفاده از مبدل های حرارتی با راندمان حرارتی بهتر داشته است.

میزان انتقال حرارت و افت فشار هر پلیت با توجه به الگوی آنها تغییر می کند و این مقادیر بر مبنای داده های تجربی به همان الگوی خاص می باشد.

جریان مغشوش که با سرعت و تغییر هندسه مبدل و … مبدل های حرارتی پوسته و لوله و نیز صفحه ای با اهداف متفاوت و به طور گسترده در صنایع غذایی ، آشامیدنی (نوشابه ، آبمیوه و غیره) و لبنیات مورد استفاده قرار می گیرند.

پاکسازی آن در صنایع غذایی ، نوشیدنی ، لبنیاتی ، بهداشتی و دارویی مهمتر از سایر صنایع است. انتقال حرارت بایستی به سرعت و موثر انجام شود و تا حد ممکن از آسیب رسیدن به مواد مغذی موجود در غذا و نوشیدنی ، جلوگیری شده و نیز اینکه در زمان و مصرف سوخت صرفه جویی شود.

با توجه به گستردگی بیش از حد این صنایع و تنوعی که در آن وجود دارد ، طراحی و انتخاب مبدل مناسب برای صنایع خاص باید به درستی و توسط مهندسان متخصص در این زمینه انجام شود.

از این رو این محصول برای تامین آبگرم بهداشتی جزو مناسب ترین گزینه ها محسوب می شود. برخی از مبدلهای حرارتی برای استخرها مناسب نیستند و حتماَ بایستی در این زمینه انتخابی مناسب داشت.

در برخی از کاربردها نیز به جای مبدل پوسته و لوله یا صفحه ای از مبدل های هوا خنک که به آنها درای کولر گفته می شود نیز می توان برای خنک کاری سیالات استفاده نمود.

مبدل های حرارتی صفحه ای با هدف افزایش میزان کارایی سیستم های تبدیل و انتقال حرارت از دهه 20 قرن بیستم بکار گرفته شده اند.یک مبدل حرارتی صفحه ای نوعی از مبدل های حرارتی است که برای انتقال حرارت بین دو سیال،از صفحه های فلزی استفاده می کند.برتری این مبدل ها در این است که سیالات در سطح وسیع تری توزیع میشوند.

روژی Frank Mohn، باعث تقویت بیشتر حضور آلفالاوال در بازارهای دریایی و ساحلی شد. در جریان سیالتی با فشار پائین تر از ۲۵bar و دمای کمتر از ۲۵۰ درجه محدود می شوند .از آنجا که کانالهای جریان کاملا کوچک هستند جریان قوی گردابه ای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها می گردد بعلاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب می شود .

به وجود می آید به صورت خودکار از ایجاد رسوب جلوگیری می کند و باعث می شود که ذرات چسبیده به دیواره جدا شوند.

چندین طرح ایجاد شده اند كه به صفحه لوله امكان می دهند تا شناور باشد(یعنی بتواند با انبساط گرمایی ، حركت كند ). نوعی كلاسیك از طراحی سر شناور در شكل نشان داده شده است كه بیرون كشیدن دسته لوله ها را از پوسته با حداقل جداسازی قطعات، ممكن می سازد.

از جمله نکات مهم اینکه علاوه بر آب باید محصولات غذایی یا آشامیدنی نیز فاقد مواد درشت باشند تا از ایجاد پل بین صفحات و سوختن آن جلوگیری شود و از رسوب مواد غذایی روی صفحات و لوله ها جلوگیری شود.

برای انتخاب صحیح باید موادی که قرار است فرآیند بر روی آن صورت بگیرد ، نوع فرآیند ، دما ، مدت زمان و سایر ویژگی های موثر بر طراحی در آن لحاظ شود.

روش های دیگر شامل رسوب زدایی فیزیکی ، شیمیایی ، مغناطیسی ، حرارتی ، استفاده از پوشش های با تکنولوژی بالا بر روی سطوح و …

فاکتور مهم دیگر که انتقال حرارت را کنترل می کند ، مقاومت لایه های مختلف بین دو سیال است. مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس با تکنولوژی بسیار پیشرفته از تولیدات این شرکت می باشد که در راستای تولیدات قبلی، با توجه به کاربری بسیار وسیع آن در حیطه حرارتی و برودتی مشکل گشای صنایع مختلف در سراسر دنیا گردیده است.

سیال گرم از یک جهت در بالای دستگاه وارد شده و با ورود به صفحه اول، اگر واشر قرار گرفته روی حفره دارای دایره باشد، امکان انتقال سیال روی صفحه وجود نخواهد داشت و به همین دلیل به صفحه بعد انتقال پیدا می کند.

واشر پلیت ها (واشرهای عینکی) در تمامی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع غذایی و فولاد و صنعت تأسیسات ساختمان استفاده می شود.

مبدل حرارتی پوسته و لوله پر کاربردترین مبدل در صنایع مختلف ایران است. این طراحی توسط آقایان کیز و لندن (۱۹۹۸) ، تابورک (۱۹۸۸) و شاه (۱۹۸۲) برای مبدل های حرارتی فشرده انجام شده است.

این مبدل ها همچنین می توانند کنترل دمایی رسوبات فاضلابی را انجام دهند. در سایر صنایع عمل نظافت مبدل معمولا یک بار در سال انجام می شود ولی در صنایع غذایی معمولا هر روز عمل پاکسازی باید انجام شود.

برای مثال یکی از مهمترین آنها این است که سیالات درون مبدل به جای جریان آرام دارای جریان مغشوش باشند.

هدف از این فرآیند از بین بردن میکرو ارگانیسم هایی است که منجر به فاسد شدن مواد غذایی می گردند.

جنس مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو از جنس استنلس استیل است که از این رو زنگ نمی زند و دوام خوبی دارد.

این مبدل ها برای انتقال گرما بین گاز، مایع یا جریان های دو فاز استفاده می شوند. این مشخصات میتواند شامل جنس سیال، فاز سیال، دمای سیال، سرعت سیال و …

با استفاده از این محصول تحت نام “آلفا دیسک”، ظرفیت سپراتور تا چند برابر افزایش یافت. در نتیجه عدد رینولدز کمتری سبب می شود و اینکه جریان سیال در خلاف جهت است، راندمان انتقال حرارت همیشه 3 تا 5 برابر بیشتر از مبدل حرارتی شل و تیوب می باشد.

شرکت تولید و صنعتی نوین مبدل تهران با دارا بودن تیم مهندسی و تولیدی مجرب از امکانات و تجهیزات پیشرفته در زمینه طراحی و ساخت انواع محصولات خود مطابق با آخرین استاندارد های بین المللی استفاده می کند .

اگر مبدل های حرارتی با ابعاد مشخص (طبق کاتالوگ) با نیازهای شما مطابقت نداشته باشد ، تیم مهندسی ما بهترین نوع مبدل را برای برآوردن نیازهای شما طراحی و تولید می کند و از این رو یکی از با سابقه ترین شرکت ها در ساخت انواع مبدل های حرارتی خاص برای صنایع مختلف است.

گروه ماخ طراح و تولید کننده انواع مبدل های حرارتی ، کندانسور و اواپراتور در طرح ها و ظرفیت های مختلف، مطابق با استانداردهای روز و متناسب با درخواست ها و نیازهای هر مشتری به طور خاص است.

مبدل هاي حرارتي صفحه اي نوعی آبگرمكن غيرمستقيم و فوري محسوب می شوند و بهترین مبدل برای گرمایش از کف به شمار می روند.

کرد. برای این شرایط می توان از تجهیزاتی همچون شیرهای تخلیه و دمپر استفاده نمود. هر یک از این جریان ها ویژگی های خاص خود را دارد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.