قاچاق چوب با نظارت هوشمند به حداقل می رسد

[ad_1]

رئیس مرکز نوآوری و فناوری منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: برای درختان ارزشمند جنگلی زاگرس در سطح نزدیک به 50 هکتار در استان کرمانشاه شناسنامه الکترونیکی صادر شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حمیدرضا سلیمانی طرح ثبت الکترونیکی درختان جنگلی را کم هزینه و مقرون به صرفه خواند و افزود: این طرح با هدف حمایت و حفاظت از درختان با ارزش جنگلی زاگرس در برابر آفات برای اولین بار اجرا می شود. ” و بیماری ها و جراحات غیرعادی از جمله قطع درختان احتمالی در استان کرمانشاه ظرف یک ماه اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: در این پروژه با استفاده از فناوری RFID و نصب تراشه های الکترونیکی در تنه درختان، اطلاعاتی از قبیل نام، گونه، مشخصات، موقعیت و ابعاد درختان جنگلی در بانک اطلاعاتی ذخیره و توسط کارشناسان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری ذخیره می شود. مدیریت یا شرکا طبیعت به صورت هفتگی یا ماهانه مشاهده می شود.

وی گفت: برخی از گونه های جنگلی باستانی برای ما ارزش ژنتیکی، اجتماعی و فرهنگی دارند. خسارت.

رئیس مرکز نوآوری و فناوری منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: در فاز دوم قصد داریم استفاده از فناوری RFID را از نظر کمی و کیفی گسترش دهیم که در این صورت نصب تراشه در تنه درختان تکمیل کننده این فناوری با سایر فناوری‌ها مانند ارتباطات بی‌سیم و ماهواره‌ای، عملیات نظارتی به صورت هوشمند انجام می‌شود و دخالت انسان در قطع درختان، قطع درختان و نظارت بر درختان کاهش می‌یابد.

وی گفت: برای استفاده از فناوری های نوین مانند فناوری ماهواره در پایش هوشمند درختان جنگلی از توانمندی ها و توانمندی های داخلی مانند شرکت ها و گروه های دانش بنیان استفاده خواهیم کرد و در این زمینه با شرکت های دانش بنیان مختلف وارد مذاکره شده ایم. “

سلیمانی در مقابل، نظارت بر فرآیند حمل چوب در کشور و جلوگیری از قاچاق چوب را از مزایای پایش هوشمند درختان جنگلی دانست و اذعان داشت: با هوشمندی و استفاده از فناوری های ماهواره ای، خطاهای انسانی، عدم شفافیت. ، تخلفات و قاچاق در فرآیند حمل چوب به حداقل می رسد.

وی در عین حال گفت: اجرای طرح صدور شناسنامه الکترونیکی و پایش درختان با ارزش جنگل های هیرکانی و ارسباران نیز از برنامه های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.