فن سردخانه چیست

این نوع evaperator ها از لحاظ کارکرد بسیار زیاد شباهت زیادی به evaperator پوسته لوله دارد ولی در این نوع محصولد از تعدادی صفحه نازک ایجاد شده است که بدون این که تماس مستقیمی بدون سیال و مبرد صورت گیرد ، تبادل حرارت صورت می گیرد .

خرید فن سردخانه

 This article has ᠎been  do᠎ne ᠎wi᠎th G​SA C᠎on tent Gen er at or Demover si on.

میزان تحویل هوا در این فن نیز بسیار زیاد و مصرف برق معقول است. همانطور که مشاهده می کنید، شرکت ها شروع به دیدن لجستیک، نه تنها به عنوان یک فرآیند برای تحویل محصولات؛ بلکه به عنوان یک فرآیند بازاریابی می کنند.

کندانسورهای سردخانه ارائه شده در شرکت روتوپارس دارای عملکرد بسیار بالایی هستند. سردخانه بیمارستانی 8 کابین در بیمارستان ها و مراکز پزشکی قانونی مورد استفاده قرار میگیرد و همچون سایر سردخانه ها دارای چند نوع مختلف می باشد به عنوان مثال این سردخانه میت یا دارای ۸ دربو کابین مجزا می باشد یا به صورت دو طبقه با ۴ عدد درب ساخته می شود .

مشخصات فنی سردخانه

یکی از پرکاربردترین نوع سردخانه ها، سردخانه میوه است که در این مقاله از وبلاگ اندیشه سبز در مورد سود سردخانه میوه بحث نموده ایم.

موتور فن سردخانه

فنهای اکسیال دارای انواع متعدد هستند که می توان به اکسیال دیواری، اکسیال سقفی و بین کانالی اشاره نمود. فن سردخانهای زیر مجموعهای از فنهای آکسیال محسوب میشوند.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

نکته قابل توجه در رابطه با فن های کندانسور آکسیال این است که وزن پروانه با قطر فن رابطه مستقیم دارد.

فن سردخانه صنعتی

در سیستم های برودتی، مبرد با عبور از کمپرسور فشرده و داغ می شود و بعد از آن باید خنک شود که با عبور از کندانسور گرمای خود را از دست می دهد و به دلیل فشار بالای گاز و عمل خنک شدن به مایع تبدیل می شود. This art᠎icle has  be᠎en generat ed  by G​SA Content ​Ge​nerato r DEMO!

شرکت هیمورا به منظور بالا بردن سطح کیفی تجهیزات خود از موتورهایی با برند اروپایی دانفوس و کالترون استفاده نموده است.

چلم و سردخانه را

شرکت هیمورا سردخانه های بسیار متنوعی را در ظرفیت های متفاوت تولید کرده و دست مشتریان خود را در انتخاب سیستم مورد نظر باز کرده است، در حالت کلی سردخانه های کانکسی این شرکت به صورت زیر صفر و بالای صفر تولید می شوند و مدت و نوع ماده ای که برای نگهداری در این سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد.

این نوع طراحی و متریال به کار رفته در آن باعث می شود که بالانس دینامیکی فن در متعادل ترین حالت خود باشد و در نتیجه هوادهی فن هم به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

سیستم با وجود کار کردن دیگر نتواند هوا را خنک کند. به عبارت بهتر، فن های کندانسور گرمای موجود در کویل های چگالنده را به خود جذب می کنند تا با جایگزین کردن جریان هوای تازه بتوانند سیال و مبرد درون کویل راخنک نگه دارند.

زمانی که فن پس از مدتی کار کردن بیش از حد گرم می شود، مدار طراحی شده فن را خاموش می کند و فعالیت آن متوقف می شود.

در صورتی که فشار هوای ورودی و خروجی یا پشت و جلوی هواکش دچار اختلاف باشد، ظرفیت و جریان هوادهی فن تا حدودی کاهش پیدا می کند.

فن سردخانه زیلابگ

سردخانه جسد شش کابین با ظرفیت قرار دادن 6 عدد جسد، دارای سه طرح مختلف بوده اغلب به صورت 2 در 3 یا 3 در 2 و یا به صورت شش کابین با درب های مجزا تولید می شود این سردخانه بیمارستانی به دلیل داشتن ظرفیتی بالا در بیمارستان ها بزرگ و پزشکی قانونی بسیار بکار برده می شود .

فن سردخانه ای زیلابگ

همچنین سود سردخانه میوه در هر منطقه تابع کشش بازار آن منطقه می باشد و در مناطق مختلف سود سردخانه ها با هم فرق میکند.

فن کویل سردخانه

در گام بعد باید کندانسور مناسب با شرایط محیطی ، اینکه منطقه سردسیری است یا گرمسیری و یا معتدل می باشد که این نکته باعث در نظر گرفتن دلتا تی های مختلف و درنتیجه سطح انتقال حرارت متفاوت می شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کندانسور سردخانه ، اواپراتور ، انواع چیلر و … در ادامه این محتوا قصد داریم به معرفی لوازم سردخانه و نکاتی کلی درباره این صنعت بپردازیم.

کندانسور در سیستم های سرمایشی، تهویه مطبوع و سردخانه ای تعبیه می شود. و شناخت بیشتر ویژگی های محصولات ما و نیز استعلام قیمت کندانسور سردخانه ، اواپراتور ، چیلر و سایر محصولات با مهندسان ما تماس بگیرید.

گواه کیفیت محصولات ما ضمانت و خدمات پس از فروش مشتریان در سراسر کشور است. جهت مشاوره رایگان و خرید و فروش سردخانه دو مداره با کارشناسان سردخانه حقیقی در ارتباط باشید. Po st has be en g​en er​at ed wi th G​SA C ontent G ener at or Dem​over​si on᠎!

پروانه فن های کندانسور از نوع مولتی وینگ، معمولا از جنس آلومینیوم و فایبر گلاس با برش عرضی ایرفویل طراحی و تولید می شوند.

اختلاف دمای تقطیر در واقع اختلاف دمای تقطیر مبرد در کندانسور با دمای هوای ورودی به کویل می باشد و هرچه این اختلاف افزایش یابد ، سطح مورد نیاز کندانسور کم می شود .

فن سردخانه ای

معمولا اختلاف دمای تقطیر با دمای آب ورودی کندانسور در کندانسور های آب خنک حدود 10 درجه سانتی گراد و اختلاف دمای آب ورودی با خروجی کندانسور حدود 5 درجه سانتی گراد می باشد .

هواکش سردخانه ای زیلابگ مدل 4E-400S دارای درجه محافظت موتور IP54 فاصله پیچ تا پیچ آن 47 سانتی متر می باشد.

قطعاتی هستند که ضمن محافظت از ساختار مکانیکی دستگاه سردخانه موجب کاهش مصرف برق و عملکرد بهتر آن می شوند.

فن کندانسور در واقع نوعی فن سردخانه ای است که بیشتر در سیستم های تهویه مطبوع و سرمایشی تعبیه می شود و وظیفه ان کاهش دما و تولید سرما است.

تشکیل برفک بر روی سطح اواپراتور به صورت تدریجی، سبب شده متناسب با ضخامت یخ اضافه شده، کارکرد و راندمان سیستم کاهش بیاید، به همین دلیل از سیستمهای برفک زدایی برای حل این مسئله استفاده میکنند.

اگر تعادل و هماهنگی بین حجم مبرد و دبی هوا متناسب نباشد، نحوه عملکرد کندانسور دچار مشکل می شود. شما می توانید برای انتخاب کندانسور مورد نظر سردخانه خود، متناسب با ابعاد سردخانه و فاکتورهای دیگر، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس گرفته .

فن های کندانسور واحد های تهویه مطبوع قدیمی تر با کمک تسمه کار می کنند. هم از نظر سرمایه گزاری اولیه و هم از نظر هزینه های مصرف برق در مدت بالا مقرون به صرفه تر است.

بدون تعمیر و نگهداری منظم و بررسی فن توسط یک متخصص، موتور فن کندانسور سریع تر از کار می افتد.

مصرف انرژی در این کندانسور بهینه است. از مهمترین ویژگی های دیگر درب سردخانه کشویی، باز و بسته شدن اتوماتیک آن است که این ویژگی تأثیر بسیار زیادی در عدم اتلاف انرژی دارد.

همچنین کاربرد بسیار زیادی در پزشکی قانونی ها جهت بررسی و نگهداری جسد دارد . کمپرسور ها دارای انواع مختلفی هستند مثل کمپرسور های هرمتیک، کمپرسور سمی هرمتیک، همچنین کمپرسور های پیستونی، اسکرو و…

لایه میانی درب سردخانه نیز مانند بدنه دارای عایق حرارتی میباشد. کندانسور سردخانه ای هوا خنک در کل در سه مدل ، عمودی ، افقی و V شکل ساخته می شود و نوع آب خنک آن معمولا از نوع پوسته و لوله (شل اند تیوب shell and tube) است که باید به برج خنک کننده متصل شود ولی انواع هوا خنک آن به برج خنک کننده نیازی ندارند.

از بین تمام دلایلی که برای خرابی فن کندانسور و موتور آن معرفی می شود، عدم دریافت برق و برق رسانی درست ساده ترین نوع آن ها است.

نوع فن سردخانه به دلیل حجم قابل توجه هوای مورد نیاز از نوع پروانه ای می باشد . در ابتدا که می بایست با توجه به شرایط کاری ، کمپرسور ، اختلاف دمای تقطیر ، نوع مبرد و .. .

یکی از روشهای تقسیمبندی اواپراتورها، بر اساس مادهای که خنک میکنند یا نوع تغذیه مبرد است. بنابراین اواپراتور هایی که فاصله بین پره ها در آنها کم است، برای سردخانه های بالای صفر مناسب هستند.

سردخانه جسد دو کابین دارای دو کشو بوده و می توان در هر کشو به طور جداگانه جسد نگهداری نمود این سردخانه دو کشو در مناطق کم جمعیت روستایی و درمانگاه های مناطق کم جمعیت و دور افتاده مورد استفاده قرار میگرد البته که در غسالخانه ها و درمانگاه های کوچک نیز بسیار بکار برده می شود .

فن های کندانسور دارای دو بخش اصلی فن استک و موتور هستند که این قسمت ها باعث به جریان افتادن هوا و ایجاد جریان هوای تازه در کندانسور می شوند.

چند مشکل احتمالی وجود دارد که می تواند باعث از کار افتادن موتور و فن شود. ورود زباله یا گرد و غبار و یا حتی وجود پوشش گیاهی بیش از حد در برخی مناطق باعث می شود که اطراف تیغه های فن تراکم ایجاد شود، در نتیجه جریان بین فن و کویل کندانسور متوقف شده و سیستم دچار اختلال می شود.

سردخانه جسد بیمارستانی یکی از مدل های این سردخانه انسان می باشد، البته سردخانه های دیگری هم وجود دارند، که هر کدام برای هدف خاصی تولید می شوند، که معمولاض از این سردخانه ها برای رستوران ها و کارخانه هایی که فرآوری محصولات گوشتی را انجام می دهند، مناسب می باشد.

سردخانه یکی از مهمترین قسمتهای کارخانههای مواد غذایی است زیرا محصولات غذایی، سبزیجات و میوهها تا زمانی که به بازار عرضه میشوند باید در جایی مناسب و خنک نگهداری شده تا تازگی وطعم خود را از دست ندهند.

تجهیزاتی از سردخانه که نیاز به برق دارند شامل: الکترو موتور اصلی، الکترو پمپ برق، هیتر روغن، الکترو فن، فن های اواپراتور و…

فن های کندانسور یا فن جلوزن در گروه فن های دائم کار قرار می گیرند. کندانسور جریان طبیعی همیشه به صورت عمودی قرار می گیرند که به منظور افزایش انتقال حرارت یکسری پره میله ای به لوله ها جوش می شود .

در کندانسور با جریان طبیعی هوا، دفع گرما به صورت جریان طبیعی هوا میباشد و به طور معمول از این کندانسورها در یخچال و فریزرهای خانگی استفاده میشود.

مزیت اصلی فن های کندانسور این است که این فن ها باعث بهبود عملکرد کندانسور ها و سیستم های تهویه مطبوع می شوند.

هنگام اجرای عملکرد سیستم کندانسور، گرمای محیط توسط سیال موجود در آن گرفته می شود. موتور فن کندانسور سیستم تهویه مطبوع، کویل کمپرسور و کویل کندانسور، همگی در واحد بیرونی قرار می گیرند.

موتور های فن کندانسور وقتی به دمای تقریبا 65.5 درجه سانتیگراد می رسند، بیش از حد گرم می شوند. سردخانه های صنعتی برای مصارف مختلف طراحی میشوند و تقریبا در ابعاد بسیار کوچک و تا ابعاد چند هزار متری تولید میشوند.

هواکش محوری یکی از انواع اصلی هواکش های صنعتی است که به ۴ گروه سقفی، دیواری، کانالی و پوششی تقسیم می شوند.

برای سردخانه های صنعتی کمپرسور استفاده میشود به نامهای اسکرال و اسکرو. فیوزهایی که در تابلو برق سردخانه از آنها استفاده میشود، شامل فیوز قطع و وصل مدار فرمان، مدار قدرت، روشنایی، فیوز هیتر روغن و …

پس هرچه کانکس سردخانه ای ابعاد بزرگ تری داشته باشد، شاسی محکم تری در آن استفاده میشود. قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای به ساختار این محصول بستگی دارد.

بوی قوی و زننده ای از فن متصاعد شود. تمامی این دستگاه ها از بدنه بسیار عالی و موتورهای اروپایی بسیار قوی ساخته شده اند.

و پس از اشباع شدن باید عوض شود. یکی دیگر از بخش های هزینه بر سردخانه ها هزینه نگهبانی و جلوگیری از سرقت و یا جلوگیری از ضایع شدن محصول سپرده شده به سردخانه است.

سپس فن کندانسور دمای ایجاد شده را حذف کرده و باعث خنک شدن مبرد می شود. برای انتخاب کندانسور سردخانه نیاز به یکسری اطلاعات داریم .

اختلاف دمای تقطیر را برای مناطق گرمسیر بین 5 تا 8 درجه در نظر باید گرفت . و به طور معمول دمای آن چیزی بین 40- درجه سانتیگراد است.

قدرت سرمایش این تجهیزات فوق العاده بوده و حتی می توانند دمای منفی 50 درجه سانتی گراد را تامین نمایند.

در فن های کندانسور یا فن معکوس طراحی شده با پروانه مولتی وینگ، انتقال قدرت به وسیله شافت دینام صورت می گیرد.

کندانسور سردخانه هوایی یا هوا خنک چیست ؟ ارتفاع اتاقها (فاصله بین کف تا زیر سقف) برای سردخانههای یک طبقهای، بهتر است 6 متر یا بیشتر باشد.

پیش بینی برق اضطراری برای سردخانههای مواد غذایی به دلیل حساسیت مواد غذایی در برابر تغییرات دما و شرایط محیطی لازم و ضروری میباشد.

برای نگهداری گوشت به صورت تازه باید سالن مجهز به ریل نقالهای با چنگک باشد. اواپراتور با ماده مبرد فریونی یا آمونیاکی و یا محلول آب و گلیکول کار می کنند.

صدا هایی شبیه به وز وز یا زمزمه از واحد بیرونی شنیده شود. کنتاکتور کلیدی است که در داخل واحد هواساز شما یافت می شود.

یعنی هر چقدر که وزن فن افزایش پیدا کند، قطر پروانه نیز باید به تناسب آن افزایش داشته باشد. فرایند که باعث رفع این موضوع می شود دیفراست است .

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.