صادرات 4 میلیون دوز واکسن کرونا به کشورهای دیگر / با برقراری عدالت در سراسر کشور فاصله داریم

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از صادرات 4 میلیون دوز واکسن کرونا به کشورهای دیگر خبر داد و گفت: اکنون کشور ما بیش از نیاز داخلی واکسن تولید می کند.

سیدمحمد پاکمهر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اقدامات وزارت بهداشت ایجاد امنیت عمومی با تهیه و تولید واکسن های خارجی و داخلی است، اظهار کرد: میزان مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر در ششمین پیک بالاتر از پیک های قبلی است که نشان دهنده موفقیت وزارت بهداشت در واکسیناسیون و ایجاد امنیت عمومی در جامعه است.

وی عملکرد وزارت بهداشت در ارائه خدمات به نظام سلامت در کشور به ویژه در شرایط سخت عروق کرونر را مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: این وزارتخانه موفق شد ششمین پیک بیماری عروق کرونر را به خوبی مدیریت کند و عملکرد بسیار خوبی داشت.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چشم انداز خوداتکایی و خوداتکایی در وزارت بهداشت رمز موفقیت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است، افزود: دولت و وزارت بهداشت. بهداشت و درمان اقدامات قابل تحسینی را در چندین پلتفرم انجام داده است.

نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم، مانه و سملقان، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز به سقف تولید ماهانه 50 میلیون دوز واکسن رسیده ایم که به گفته وزیر بهداشت بیش از نیاز مصرف داخلی است.”

پاکمهر با بیان اینکه نزدیک به دو هفته پیش به مرز صادرات واکسن رسیدیم، افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون 4 میلیون دوز واکسن کرونا صادر شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای مدیریت و کنترل بیماری کووید 19، جلسات ستاد ملی کرونا با حضور وزیر بهداشت و کادر جدید به نحو احسن برگزار شد که به نحو احسن انجام شد. منجر به نتایج قابل توجهی در تامین امکانات و تجهیزات شد.نیاز به بیمارستان ها و مراکز درمانی مانند ژنراتور اکسیژن، سی تی اسکن، ام آر آی و غیره. در تمام نقاط کشور یکی از آنهاست.

پاکمهر چشم انداز خودباوری و خودباوری که در وزارت بهداشت و دولت وجود دارد را عامل موفقیت این وزارتخانه عنوان و خاطرنشان کرد: این خودباوری باعث شده است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از موفق ها ثبت شود. کشورهای در این زمینه

نماینده مردم 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود به لزوم برقراری عدالت در سلامت اشاره و اعلام کرد: در قوانین بالادستی مانند برنامه پنجم و ششم توسعه یکی از اهداف است. توزیع نظام سلامت دسترسی عادلانه دارد اگرچه هنوز تا برقراری عدالت در سراسر کشور فاصله داریم، اما تلاش‌های مستمر و تلاش‌های فراوانی از سوی وزارت بهداشت و مجلس صورت گرفته و به نتیجه رسیده است.

وی ادامه داد: خدمات ارائه شده به مردم در استان های کم برخوردار مانند سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی با خدمات ارائه شده در شهرستان ها و استان ها متفاوت است، اما سیاست توزیع عادلانه خدمات نظام سلامت و سال به سال بیشتر است. با همراهی، مرکز درمان ناباروری در استان خراسان شمالی راه اندازی شود. ساختمان این مرکز احداث و تجهیزاتی نیز تهیه شده است و به زودی تجهیزات دیگری نیز فراهم می شود تا با تجهیزات و پرسنل تجهیز شود، متخصص خدمات مناسبی را به خانواده ها ارائه کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.