سیاستمدار مخالف در ترکیه: اردوغان ممکن است از نامزدی خود برای ریاست جمهوری انصراف دهد

[ad_1]

رهبر حزب اپوزیسیون سعادت ترکیه روز شنبه گفت که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با توجه به عدم اطمینان وی در مورد پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری 2023، احتمالا یکی دیگر از اعضای حزب عدالت و توسعه ترکیه (AKP) را به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی خواهد کرد.انتخابات نامزدی.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در جریان انتخابات سراسری سال 2018 ترکیه، حزب عدالت و توسعه و همچنین حزب جنبش ملی ترکیه بر سر انتخاب مجدد اردوغان در ائتلافی موسوم به “ائتلاف مردم” ائتلاف کردند. .

به گزارش هابرترک، تمل کرم الله اوغلو، رهبر حزب سعادت گفت: «دولت حزب جنبش ملی ترکیه به اردوغان گفته است که او نامزد انتخابی آنهاست». اما آیا رئیس جمهور ترکیه قبلاً گفته است که من نامزد هستم؟ اردوغان تا انتخابات بررسی خواهد کرد. اگر احتمال از دست دادن او زیاد باشد، نامزد دیگری را معرفی می کند. به این ترتیب، اگر شکست بخورد، خودش شکست نمی خورد، بلکه نامزد دیگری متضرر می شود. این چیزی است که آنها می گویند. نمی دانم این درست است یا نه.

در 12 فوریه، به دعوت کمال قلچچدارولو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه، بزرگترین حزب مخالف چپ میانه این کشور، رهبران شش حزب اپوزیسیون ترکیه برای معرفی یک نامزد تشکیل جلسه دادند. علاوه بر کرم الله اوغلو، مرال آکشنر، رهبر حزب خوب مخالف، علی باباجان، حزب دموکرات و ترقی، گلتکین اویسال، رهبر حزب دموکرات، و احمد داود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه و رهبر حزب محافظه کار، از جمله شرکت کنندگان هستند. . .حزب آینده بودند.

رهبران شش حزب اپوزیسیون پس از این نشست بیانیه ای را صادر کردند که یادداشتی را درباره گذار ترکیه به «سیستم حکومتی پارلمانی تقویت شده» تهیه کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.