توضیحات سلامتی در مورد نحوه نظارت بر عملکرد مراکز تحت پوشش

[ad_1]

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بازنشستگی کشور روش های نظارت بر عملکرد مراکز تحت پوشش این سازمان را تشریح کرد.

کاظم نظمده در گفت وگو با ایسنا، وی با بیان اینکه سیستم نظارتی سازمان تامین اجتماعی در مراکز تحت پوشش به صورت شبکه ای و با ضریب نفوذ بالا انجام می شود، گفت: نظارت تخصصی و عالی بر مراکز به صورت مستمر انجام می شود. تخصص در سطح شهرستان، استان و کشور انجام می شود. به طوری که کارشناسان سلامت شهرستان، استان و کشور نظارت همه جانبه و هماهنگی بر مراکز تندرستی داشته باشند.

وی با بیان اینکه حتی در روزهای شیوع بالای کرونا به دلیل محدودیت های ترافیکی و احتمال انتقال بیماری، بازدیدها به صورت آنلاین و طبق پروتکل های بهداشتی انجام می شد، گفت: در موارد نیاز و نیاز در شرایط یکسان کارشناسان بهداشتی کرونا در شخص AND طبق پروتکل ها مراکز را زیر نظر داشت.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در ایام کرونا از 6489 مرکز به صورت اینترنتی بازدید شد، در پاسخ به این سوال که سالی چند بار به مراکز مراجعه می شود؟ یادآور شد: میزان مراجعه به مراکز تحت نظارت سازمان بهزیستی متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. بازدیدها، جهت‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌ها در مراکز تازه ایجاد شده عموماً بیشتر و در مراکز قدیمی با ساعات مشخص ماهانه یا فصلی و منظم است.

رگولاتوری با بیان اینکه تمامی گزارشات ناشی از بازدید از مراکز در سازمان تامین اجتماعی موجود است، افزود: برای صدور مجوز به هر مرکز دو مجوز (یک پروانه تاسیس و یک پروانه مدیر فنی) ارائه می شود. افرادی که نام آنها در کمیسیون های ذیصلاح به دلیل تخلف از فهرست بازرسی و صدور مجوز ثبت شده است، به هیچ وجه نمی توانند مؤسس مراکز جدید باشند.

به گفته وی، در حوزه اجتماعی هزار و 303 مرکز کاهش آسیب، 661 مرکز شبه خانواده، 549 درمانگاه سرپایی، هزار و 400 مرکز توانبخشی روزانه، 849 مرکز روزانه، 373 مرکز ویزیت در منزل و 115 مرکز مراقبت در منزل، 272 مرکز ژنتیک و … بهزیستی فعال است.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بازنشستگی در پاسخ به این سوال که طی یک سال گذشته مجوز چند مرکز باطل شده است؟ وی تصریح کرد: اگر گزارش های منفی زیادی از مرکز منتشر شود، آن مرکز بیشتر زیر ذره بین قرار می گیرد. به عنوان مثال، اگر یک مرکز در سال 5 بار بازدید شود و 2 گزارش منفی داشته باشد، به این معنی است که در سال بعد باید نظارت و ارزیابی دقیق تری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعداد مجوزهای ابطال شده از سوی سازمان بهزیستی بسیار محدود و تخلفاتی که منجر به ابطال مجوز مراکز در کمیسیون های استانی و ستادی شد بسیار اندک بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.