توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره کاهش 14 درصدی بودجه استان از سال 1401

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد کاهش 14 درصدی بودجه 1401 استان را تشریح کردند.

سید علی احمدزاده شامگاه چهارشنبه 18 اردیبهشت 1401 در دیدار با اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه آزاد یاسوج با بیان اینکه از ظرفیت های علمی دانشگاه آزاد آگاه است و می پذیرد که از طبقه بندی علمی خوبی برخوردارند. تولید، وی افزود: هستند.

وی با اشاره به نامگذاری سال تولید بر اساس دانش و اشتغالزایی، گفت: نامگذاری سال به این نام بیانگر این است که باید قدر کار علمی و تولید را برای دانش بدانیم و به مراکز تولید علمی توجه ویژه ای داشته باشیم. دانشگاه.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید زمینه کار علمی فراهم شود گفت: ممکن است امسال به تولید انبوه نرسیم اما اگر علم و دانش را مبنای کار قرار دهیم می توانیم در سال های آینده موفق باشیم.

احمدزاده با بیان اینکه از مشکلات دانشگاه آزاد مطلع هستم، افزود: در اولین دیدار با رئیس جمهور، مشکلات دانشگاه آزاد و بحران اقتصادی آینده را مطرح می کنم، اما امیدوارم قبل از اینکه سخت شود، خود دانشگاه کار کند و درآمدزایی داشته باشد. رسیدن.

وی با اشاره به فرصت ایجاد درآمد در حوزه دانش بنیان در دانشگاه، ادامه داد: قبل از هرگونه حمایت دولتی از دانشگاه آزاد می خواهم وارد عرصه صنعت و اقتصاد شود، از دانشگاه تقاضا دارم با صنعت و دستگاه های اجرایی ارتباط برقرار کند. بدن و یکدیگر برای استفاده.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مورد عدم استفاده از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در مناصب دولتی گفت: در گذشته با مشکلات و ممنوعیت های قانونی مواجه بودیم که خوشبختانه این موضوع برطرف شده و از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در امور استفاده خواهیم کرد. مدیران».

احمدزاده با تاکید بر اینکه باید ارتباط دانشگاه و صنعت وجود داشته باشد، تصریح کرد: صنایع بزرگ را به استان خواهیم آورد، پتروشیمی گچساران در حال حاضر 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، پیشرفت فیزیکی پتروشیمی دهدشت 40 درصد و برای پتروشیمی دهدشت دوم هلدینگ بانک ها است. برویم پیمانکار این پتروشیمی عوض می شود در حالی که پتروشیمی دوم گچساران 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره کاهش 14 درصدی بودجه استان از سال 1401

وی در خصوص پالایشگاه مختار نیز گفت: ما نیز تقاضای پالایشگاه را داریم و به دنبال سرمایه گذار در این زمینه هستیم، خوشحالم که دانشگاه آزاد وارد این صنایع می شود، حتی حاضرم با آقای علی عسگری نیز جلسه ای داشته باشم. مدیر عامل هلدینگ پرسا گلف.” .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره طرح های پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: طرح های پژوهشی این دانشگاه مورد حمایت است و منع قانونی در این زمینه وجود ندارد، اتفاق افتاده است.

احمدزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد نیاز به حمایت دارد تا روی پای خود بایستد، گفت: من فرقی بین دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی ندارم.

وی با بیان اینکه بیش از دو میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در استان ارائه کرده است، خاطرنشان کرد: طی تماس تلفنی با کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس اعلام کردند که به اشتغالزایی در کهگیلویه و بویرا توجه ویژه ای شده است. -استان های احمد از دانشگاه آزاد می خواهم در این زمینه همراه ما باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه از نظر ظرفیت علمی و توان تخصصی تفاوتی بین دانشگاه آزاد و دولتی نمی بینم و دانشگاه آزاد یک مرکز علمی و اعتقادی است، گفت: دانشگاه آزاد به بلوغ علمی و ارزشی رسیده است. و باید برای اداره امور کشور استفاده شود.

احمدزاده با توجه به نگرانی معلمان از کاهش 14 درصدی بودجه استانی سال 1401 خاطرنشان کرد: بودجه استانی کم نشد، برخی پروژه ها پیش بینی می کردند ردیف اعتباری دریافت کنند اما به دلیل نبود ماده 23 با مشکلات قانونی مواجه شدند. .

وی گفت: در گذشته پروژه هایی تعریف شده بود اما ماده 23 آنها تصویب نشد و به همین دلیل مشکلاتی برای ما ایجاد شد، پروژه های فاضلاب یاسوج، لنده، باشت، گچساران و چرام از جمله پروژه هایی هستند که ماده 23 آن تصویب نشد. به این دلیل.” برای آنها در نظر گرفته نشده است در حالی که امکانات استان 100 درصد افزایش یافته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن که ساخت 40 هزار واحد برای استان است اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد مالک می شوند، گفت: از سایر نهادها می خواهم با دانشگاه آزاد همکاری کنند.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره کاهش 14 درصدی بودجه استان از سال 1401

رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: نزدیک به 10 هزار دانشجو در سه واحد و یک مرکز دانشگاهی در این دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند. همچنین 2500 دانشجو در مدارس سما این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: این دانشگاه دارای 235 هیات علمی، 235 استاد و 365 پرسنل در این دانشگاه است.

اکرامی تصریح کرد: دانشگاه آزاد دارای مزایای دانشجویی و مصالح استانی فراوان، دارای املاک و دارایی های بلااستفاده است که امیدواریم با برنامه ریزی و حمایت مدیریت استانی فعال و مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج با اشاره به اصل 44 قانون اساسی و اینکه بخشی از امور آموزشی و علمی کشور باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود، گفت: در دهه 90 و تعداد تعداد متقاضیان این دانشگاه کاهش یافته است و تعداد دانشگاه های مختلف بخشی از تمامی سرمایه گذاری های دانشگاه آزاد در استان است.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره کاهش 14 درصدی بودجه استان از سال 1401

اکرامی تصریح کرد: رویکرد دانشگاه آزاد در سال دوم با گذشته متفاوت است و نه تنها می خواهد مسئولیت آموزش مردم را بر عهده بگیرد، بلکه رویکرد فرهنگی و آموزشی نیز خواهد داشت.

وی ادامه داد: در سطح کشور چندین مورد مانند دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی وجود دارد و به نظر می رسد دانشگاه آزاد فرزند خوانده ای است که باید به آن پرداخت.

رئیس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: مؤسسات آموزشی غیردولتی باید با معافیت های مالیاتی و بیمه ای مورد حمایت و کمک قرار گیرند، دستگاه های دولتی در زمینه طرح های پژوهشی با دانشگاه آزاد همکاری نکرده اند و چرا از «در حالی که دانشگاه آزاد قابلیت های خوبی دارد و باید دیده شود.

اکرامی تصریح کرد: بیش از چهار سال است که دانشگاه آزاد با وجود عضویت در هیات امنا چهره مدیران را به خود ندیده و جای آنها همیشه در هیات امنا خالی بوده است.

به گزارش ایسنا، حجاب و عفاف در استان، دانشگاه آزاد بدون مشارکت در طرح ها و پروژه های پژوهشی استان، اختصاص زمین به اسکان اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد، تعامل بین دانشگاه، مشارکت دانشگاه آزاد در شوراها و جلسات استانی، حل مشکلات پردیس در روستای سرابتاوه، حمایت از حوزه علمی و پژوهشی، راه اندازی اتاق فکر در ارتباط با دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد با استفاده از پایان نامه ها و مدارک تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد شامل حقوق و مزایای اساتید دانشگاه آزاد در طرح همسان سازی، استفاده از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد و بانوان در مدیریت استانی از مهمترین مطالبات اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد است.دانشگاه آزاد با استاندار کهگیلویه و بویراحمد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.