توصیه ای برای کاهش عوارض جدی سرطان

[ad_1]

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ورزش می تواند به کاهش شدت عوارض جدی سرطان کمک کند.

به گزارش ایسنا، کارشناسان در این پژوهش به مزیت دیگری از لزوم حفظ برنامه ورزشی پی بردند. در آزمایش‌هایی که روی موش‌ها انجام شد، آن‌ها دریافتند که ورزش قبل از سرطان با کند کردن رشد تومور مرتبط است و به کاهش عواقب سرطان معروف به سندرم تحلیل عضلانی یا «کاشکسیا» کمک می‌کند.

کاشکسیا یک اختلال تحلیل عضلانی است که بیش از 80 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته را تحت تاثیر قرار می دهد و با یک سوم مرگ و میر ناشی از سرطان مرتبط است. افراد مبتلا به این اختلال از انواع شدید تحلیل عضلانی و همچنین تجزیه و تحلیل ساختار و عملکرد قلب رنج می برند و کیفیت کلی زندگی تحت تاثیر قرار می گیرد.

کارشناسان آمریکایی می گویند: «انجام بیشتر ورزش، به ویژه ورزش های هوازی، آسان است. بنابراین ورزش های هوازی منظم مانند دویدن راهی موثر و مقرون به صرفه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان و پیامدهای آن است.

تحقیقات قبلی نشان داده است که ورزش می تواند اثرات ضد التهابی داشته باشد و می تواند تأثیر مثبتی در کند کردن پیشرفت کاشکسی و حفظ ساختار و عملکرد قلب داشته باشد. با این حال، مطالعات بسیار کمی قبلاً بر روی “پیش شرطی سازی” متمرکز شده اند.

کارشناسان گفتند: به نظر می رسد پیش شرط یا “ورزش قبل از ظهور تومورهای سرطانی” با حفظ ساختار و عملکرد قلب، نقش محافظتی مهمی در شروع اختلال تحلیل عضلانی ایفا می کند.

در این مطالعه جدید، محققان موش هایی را که به مدت هشت هفته روی تردمیل ورزش می کردند یا اصلاً ورزش نمی کردند، مورد مطالعه قرار دادند. پس از هشت هفته، متخصصان در برخی از موش‌های فعال بدنی و در برخی از موش‌های کم تحرک به سرطان مبتلا شدند. برخی از موش‌های هر دو گروه نیز از سرطان جان سالم به در بردند.

محققان دریافتند که موش های مبتلا به سرطان و سبک زندگی کم تحرک نسبت به موش هایی که قبل از سرطان ورزش می کردند عملکرد قلب بدتری داشتند. علاوه بر این، موش های گروه اول حجم تومور کمتری داشتند و 60 درصد توده تومور کمتری نسبت به موش های گروه بی حرکت داشتند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته کارشناسان، این داده ها برای شناسایی اهمیت ورزش و بهترین زمان برای ورزش به عنوان یک اقدام محافظتی و پیشگیرانه در برابر اثرات مضر اختلال تحلیل عضلانی ناشی از سرطان بسیار مهم است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.