ترکیه قصد دارد یک میدان گازی 10 میلیارد دلاری توسعه دهد

[ad_1]

ترکیه برای حمایت از پروژه 145.1 میلیارد لیره (9.9 میلیارد دلار آمریکا) شرکت نفت ترکیه (TPAO) برای توسعه میدان گاز طبیعی در دریای سیاه مشوق های مالیاتی ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، در سال 2020 گاز طبیعی در میدان ساکاریا در سواحل شمال استان زونگلدک کشف شد و حجم این ذخایر شناسایی شده 540 میلیارد متر مکعب برآورد شده است.

ترکیه به شدت به واردات گاز به ویژه از روسیه وابسته است، اما انتظار می رود میدان ساکاریا پس از اوج تولید، واردات گاز را حدود یک چهارم کاهش دهد. این کشور قصد دارد تولید گاز از این میدان را در سال 2023 آغاز کند، اما ابتدا باید یک شبکه خط لوله دریایی و یک پالایشگاه بسازد.

بر اساس فرمان ریاست جمهوری که در مجله رسمی دولت ترکیه منتشر شده است، این پروژه که 1018 نفر را استخدام می کند، از حقوق گمرکی، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات های مختلف دیگر معاف خواهد بود. پیش بینی می شود با توسعه این پروژه در 10 سال آینده تولید سالانه آن به 14 میلیارد متر مکعب افزایش یابد.

به گزارش رویترز، آنکارا همچنان مصر است که میدان گازی را به تنهایی توسعه خواهد داد و قصد دارد تا سال 2023 مقادیر کمی گاز را به شبکه داخلی منتقل کند و ظرف چهار تا پنج سال به اوج تولید پایدار برسد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.