بیمه رایگان 3000 شهروند افغانستانی در منطقه کاشان

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان مدیر بیمه سلامت شمال استان اصفهان گفت: از ابتدای اسفند سال گذشته 3 هزار و 400 شهروند آسیب پذیر افغانستانی ساکن در شهرهای کاشان، آران و بیدگل تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گرفتند.

مسلم عاشوری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آمار، 2 هزار و 622 نفر در مناطق مختلف شهر کاشان و 778 نفر در شهرستان آران و بیدگل ساکن هستند.

وی افزود: بر اساس قرارداد سازمان بیمه سلامت ایران با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور، بر اساس سوابق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت، بیمه شدگان به دو گروه آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر تقسیم می شوند.

مدیر بیمه سلامت شمال استان اصفهان تصریح کرد: خانواده های آسیب پذیر با ارائه توسط اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و ارائه لیست از سوی سازمان بیمه سلامت به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. استان ها

آشوری تاکید کرد: خانوارهای غیرآسیب پذیر نیز با پرداخت نرخ مصوب بیمه سرانه 1400 که ماهیانه 131 هزار و 500 تومان و هر نفر یک میلیون و 578 هزار تومان در سال است، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و از خدمات بیمه ای آن سازمان بهره مند می شوند.

وی گفت: بیمه شدگان می توانند به کلیه مراکز تشخیصی، درمانی و بیمارستان های پیمانکاری سازمان بیمه سلامت در بخش خصوصی و دولتی مراجعه و خدمات سرپایی، بستری و بستری موقت دریافت کنند و هزینه های درمانی آنها طبق مقررات پوشش و پرداخت می شود.

مدیر بیمه سلامت شمال استان اصفهان افزود: اتباع افغانستانی می توانند با مراجعه به باجه دولت که جزء قرارداد بیمه سلامت است، از خدمات بیمه ای طبق شرایط دو گروه آسیب پذیر و نه آسیب پذیر استفاده کنند. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.