به نظر می رسد توافق مالچ ایران و عراق خراب شده است

[ad_1]

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: به طور طبیعی سدسازی در ترکیه در کاهش مشارکت آب در بخش های مختلف و تشدید پدیده گرد و غبار موثر است و ظرفیت دیپلماسی در باید از این منطقه استفاده کرد.”

احمد علیرضا بیگی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به معضل گرد و غبار و لزوم پیگیری آن، اظهار کرد: موضوع گرد و غبار موضوع جدیدی نیست و حدود 8 سال پیش شاهد اوج گیری پدیده گرد و غبار در کشور بودیم. زندگی در برخی شهرها به ویژه اهواز را با مشکلات جدی مواجه کرد و بر امور زندگی مردم تأثیر گذاشت.

وی افزود: تفاهم نامه ای بین ایران و عراق منعقد شد و به دنبال آن مالچ پاشی در نقاطی از هورالعظیم که منشأ ریزگردها بود انجام شد و این امر مانع از تشدید این پدیده و بروز آن به شکل سابق شد. گرفته شده.

به نظر می رسد توافق مالچ ایران و عراق خراب شده است

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می رسد اجرای این قرارداد بین ایران و عراق مشکلاتی دارد و برای مقابله با پدیده گرد و غبار اقدامات لازم انجام نمی شود که باید در مورد این کارشکنی توضیح داده شود.

عضو کمیته امور داخلی کشور ادامه داد: از سوی دیگر قطعاً سدسازی در ترکیه در تشدید پدیده گرد و غبار موثر بوده و منجر به کاهش سهم آب در بخش های مختلف شده است. این موضوع باید از طریق حقوق بین الملل و مسیر دیپلماسی پیگیری شود.

علیرضا بیگی در پایان تاکید کرد: موضوع دیگری که در مبارزه با پدیده ریزگردها باید مورد توجه قرار گیرد بحث آب های مرزی است. متاسفانه استفاده محدودی از منابع آبی مرزی داریم و باید در حوزه آب های مرزی از حقوق خود استفاده کنیم. در سال های اخیر هم در بودجه بودجه خوبی برای استفاده از آب های مرزی در نظر گرفته شد و هم مقام معظم رهبری منابعی را از صندوق توسعه برای کنترل آب های مرزی در اختیار دولت گذاشتند. حال باید اطلاع رسانی شود که چه میزان از این اعتبار برای این منظور صرف شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.