این کشور در زمینه مدیریت زباله های پلاستیکی و فسیلی عقب مانده است

[ad_1]

ایسنا/ مرکز استاندار مرکزی گفت: پاکسازی معابر استان در واقع نمایش تقابل قشر فرهیخته با عده کمی از افراد بی سواد است.

دکتر. فرزاد مخلص الائمه شب گذشته 6 اردیبهشت 1401 در آغاز عملیات پاکسازی زباله که به مناسبت هفته زمین پاک و طرح پاکسازی معابر استان مرکزی در این شهرستان انجام شد. مهاجران با اشاره به نامناسب بودن برخی راه های استان در بحث توزیع زباله و پلاستیک از جمله محور فراهان اظهار داشت: پس از این وضعیت نامطلوب، پیگیری برای تخصیص اعتبار و اجرای – تا برنامه، و امروز این طرح به طور رسمی اساسی است.

وی افزود: این رفت و برگشت برخورد قشر فرهیخته با تعداد معدودی بی فرهنگ است که البته ریختن این زباله ها در حاشیه جاده توسط عده ای انجام شده که نشان از اوج بی مسئولیتی مردم دارد. که زباله های پلاستیکی شما را تجزیه می کنند.” صدها سال طول می کشد تا بیرون بیاییم.

وی گفت: از آنجایی که مردم در قبال محیط زیست مسئولیتی ندارند، قطعا در مدت زمان کوتاهی محیطی ایجاد می شود که قابل سکونت نخواهد بود. در این راستا انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته قرار بود برنامه مدیریت و ساماندهی پسماندهای ساختمانی تدوین و اجرا شود، گفت: پسماندهای موجود نشان می دهد که چنین طرحی البته در استان مرکزی برای دفن زباله های ساختمانی تکمیل نشده است. اقدام قاطعانه ای وجود دارد و زباله های فعلی باید به سرعت مدیریت شوند، زیرا وضعیت کنونی نشان دهنده فرهنگ نامناسب به جای یک محیط نامناسب است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: اگر به مفهوم توسعه پایدار توجه شود، این توسعه شامل سه رکن رشد اقتصادی، عدالت اجتماعی و حفاظت از محیط زیست است که کاملاً در هم تنیده شده و نبود هر یک از آنها یک فاجعه بزرگ است. واضح است که در جاهایی شاهد این فاجعه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: نباید به جای صرف هزینه های هنگفت برای کنترل رفتار برخی افراد غیرمسئول و جمع آوری زباله، با چنین وضعیتی مواجه می شدیم و آن منابع مالی در مکانی بهتر برای خدمت رسانی به مردم هزینه می شد. و از نظر اجتماعی نیز نباید در موقعیتی باشیم که شاهد چنین رفتارهای غیرمسئولانه ای باشیم. دولت مرکزی از حرکت‌های فرهنگی مانند این جنبش‌ها حمایت می‌کند، اما قبل از هر چیز باید مردم را با رویکرد عادت‌سازی به سمت رفتارهای درست هدایت کرد تا فرهنگ‌سازی در بازه زمانی سه تا پنج ساله انجام شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.