انجمن بازیگران سینمای ایران هرگونه خشونت را محکوم کرد

[ad_1]

انجمن بازیگران سینمای ایران هرگونه خشونت و رفتار غیراخلاقی با عوامل سینمای ایران را محکوم کرد و از همه بازیگران به‌ویژه بازیگران زن که مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته‌اند خواست از نام، عنوان و موقعیت افراد بترسند. پیگیر شکایات خود از طریق هیئت حفاظت خانه سینما تا صدور حکم و اجرای آن.

به گزارش ایسنا، شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران در واکنش به بیانیه جمعی از فعالان سینمایی در پی برخی خشونت های پشت صحنه سینما نوشت:

“به نام خدا
انجمن بازیگران سینمای ایران ضمن محکومیت غیرقابل انکار خشونت و رفتارهای توهین آمیز و رفتارهای غیراخلاقی به ویژه علیه زنان فیلمساز؛ تهذیب فضای فرهنگی سینمای پرافتخار ایران و دستیابی به روابط عاری از خشونت و نابرابری جنسیتی در فضای سینمایی را امری بسیار دشوار می داند که جز با اصلاح و تقویت تشکل ها و اتحادیه ها و همکاری و همفکری همه اعضا محقق نمی شود. بنابراین آیا ممکن است هیئت مدیره انجمن بازیگران سینمای ایران صمیمانه از حضور و همکاری اعضای فرهیخته انجمن و پیشنهادات، طرح ها و برنامه های عملی آنها برای ریشه کنی هر گونه ناهنجاری در سینمای کشور استقبال کند؟ و همه بازیگران، به ویژه زنان، خشونت و تجاوز جنسی بدون ترس از نام، عنوان و موقعیت افراد خواسته شد. پیگیر شکایات خود از طریق هیئت حفاظت خانه سینما تا صدور حکم و اجرای آن.

هیأت مدیره انجمن بازیگران سینمای ایران اعلام می کند که تا مجازات متخلفان قاطعانه و با تمام توان از شاکیان حمایت خواهد کرد و اجازه هیچ گونه آسایش و گذشت و سازش با اصول و کرامت و کرامت انسانی را نخواهد داد. سینمای شریف ایران.»

در این زمینه بخوانید:

واکنش خانه سینما به خشونت

پیشنهاد یک وکیل پس از بیانیه فیلمسازان در مورد آزار و اذیت زنان

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.