انتخاب دشوار بین روسیه و ایالات متحده؛ جنگ در اوکراین اسرائیل را به دردسر انداخته است

[ad_1]

فشار بر رژیم صهیونیستی به دلیل جنگ در اوکراین هر روز بیشتر می شود، زیرا ظاهراً این رژیم از ترس به خطر انداختن منافع روسیه و آمریکا، موضع بی طرفی را بین روسیه و آمریکا برگزیده است، در حالی که این موضع نه برای مسکو است و نه برای واشنگتن، غیرقابل قبول است. سپس تل آویو باید یا در کنار روسیه باشد یا متحد اصلی خود، ایالات متحده را انتخاب کند.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری سعدی البلد در یادداشتی به قلم «محمدعلی» درباره مواضع رژیم صهیونیستی در قبال جنگ اوکراین و ترس از موضع قاطع مقامات این رژیم در این خصوص و اعلام صریح طرفی نوشت: اسرائیل می خواهد. بدون اینکه روسیه متحدش آمریکا را ببازد یا ناراحت کند، عصا را در میانه دست بگیرید و از این نبرد پیروز بیرون بیایید.

همانطور که بسیاری از کشورها در تلاش برای خروج از بلوک غرب در برابر روسیه هستند، اسرائیل نیز چنین است.

به گزارش رسانه ها و روزنامه های بین المللی، صبر روسیه و آمریکا و تلاش آنها برای کنار نگه داشتن احزاب و کشورهای مختلف رو به پایان است.

آمریکا هشدار داده است که فشارها را بر کشورها و کشورهایی که روسیه را مجازات نمی کنند افزایش خواهد داد، اما واشنگتن تاکنون نامی از اسرائیل نبرده و تل آویو موقعیت و فرصت آن را نمی خواهد. از جذب جوامع بزرگ یهودی اوکراینی و روسی، که شامل افراد با نفوذ، بازرگانان و کوسه‌های قرضی می‌شود.

از سوی دیگر روسیه در روزهای اخیر به صراحت نارضایتی خود را از دولت تل آویو و مواضع متناقض آن ابراز کرده است.

تلاش های اسرائیل برای میانجی گری بین روسیه و اوکراین نیز با شکست مواجه شد و نه مسکو و نه کی یف به پیشنهاد تل آویو پاسخ ندادند.

روسیه بر نگرانی اسرائیل در مورد تجدید نظر مسکو در معامله ضمنی خود با حملات این رژیم به مواضع در سوریه تمرکز کرده است.

روسیه با افزایش احتمال افزایش حمایت از متحدان دولت سوریه یا حمایت از فلسطینی ها در درگیری با ارتش اسرائیل در اورشلیم، تل آویو را تحت فشار قرار می دهد.

اسرائیل در تلاش برای راضی کردن روسیه، درخواست اوکراین برای خرید تسلیحات و فناوری نظارتی از تل آویو را رد کرد. با این حال، به اوکراین کمک های بشردوستانه ارائه کرد و به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در محکومیت تهاجم روسیه رأی مثبت داد.

رژیم اشغالگر همچنین به قطعنامه تعلیق مشارکت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل رای مثبت داد.

با این حال، اظهارات یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل مبنی بر اینکه روسیه مرتکب «جنایت جنگی» در اوکراین شده است، این توازن را از نظر مسکو برهم زد.

در نتیجه، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای یادداشت‌های لاپید را تلاش رژیم برای سوء استفاده از وضعیت اوکراین برای منحرف کردن توجه جامعه بین‌المللی از یکی از قدیمی‌ترین درگیری‌های جهان، یعنی درگیری بین فلسطین و دولت، خواند. آویو

آناتولی ویکتوروف، سفیر روسیه در سرزمین های اشغالی، اندکی پس از این بیانیه به یک شبکه عبری زبان گفت: «اسرائیل و روسیه هنوز دوستان هستند، اما مسکو امیدوار است تل آویو موضع متعادل تری داشته باشد».

دریاسالار اولگ ژوراولف، معاون مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم در سوریه، در تلاش برای اعمال فشار بیشتر بر مقامات اسرائیلی، اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی Buk M2E به رهبری روسیه اخیراً یک موشک هدایت شونده توسط رژیم شلیک کرده است. . رهگیری شد.

اولگ این را عمومی کرد. مسکو هشدار می دهد که روسیه ممکن است دیگر حملات آینده اسرائیل به اهدافی در سوریه را تحمل نکند، به این معنی که اسرائیل نمی تواند در طول جنگ اوکراین با روسیه و ایالات متحده بازی کند و باید بین دو طرف یکی را انتخاب کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.