افزایش تعداد موارد شناسایی شده بیماری عروق کرونر قلب در خوزستان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به انجام 813 آزمایش تشخیصی، از شناسایی 173 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر در 24 ساعت گذشته در استان خوزستان خبر داد.

دکتر. سیدمحمد علوی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 3 هزار و 234 نفر به مراکز درمانی، کلینیک های تنفسی و بیمارستان های منتخب استان خوزستان مراجعه کرده اند که تعداد مراجعه کنندگان به این مراکز نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به انجام 813 آزمایش تشخیصی، افزود: بر اساس آزمایشات انجام شده، 173 بیمار مبتلا به عروق کرونر شناسایی شدند که نسبت به روز گذشته 118 بیمار بیشتر بود. در این مدت 9 بیمار در بیمارستان های خوزستان بستری شدند. در 24 ساعت گذشته دو نفر از همین استان نیز بر اثر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست دادند که نسبت به روز گذشته تعداد فوتی ها کمتر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: میزان رعایت اصول بهداشتی در خوزستان 78 درصد است در حالی که میزان استفاده از ماسک در مناطق مرکزی 65 درصد است اما در حاشیه شهرها و بازارهای اطراف شهر حدود 15 درصد است.

وی گفت: با توجه به در پیش بودن مراسم و لیالی قدر، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، امکان برگزاری مراسم در مکان های باز و غیر سرپوشیده با رعایت نکات بهداشتی وجود دارد و محدودیتی از نظر ظرفیت برگزاری وجود ندارد. “

وی در یک برنامه تلویزیونی افزود: این مراسم در شهرهای قرمز با رعایت نکات بهداشتی و 30 درصد ظرفیت، در شهرهای نارنجی با 50 درصد، در شهرهای زرد با 70 درصد و در شهرهای آبی با 100 درصد امکان پذیر است. ظرفیت.” .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.