اختصاص 9 هزار میلیارد تومان برای ادامه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری

[ad_1]

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: یکسان سازی دستمزدها مطالبه و مطالبه جدی بازنشستگان است و تخصیص 9 هزار میلیارد تومان در این راستا نشان دهنده تمایل دولت برای ادامه اجرای آن است.

به گزارش ایسنا، محمد اسکندری در نشست ماهانه روسای کانون های بازنشستگان استان تهران که با حضور مدیران این صندوق و مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ برگزار شد، گفت: تخصیص 9 هزار میلیارد تومان به معنای اراده دولت برای ادامه است. برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری. وی بیان کرد: بحث قانونی شدن جذب موضوع دیگری است که باید در لایحه مربوطه پیگیری و محقق شود و ما نیز پیگیر انتساب آن هستیم.

اسکندری افزود: آنچه در قالب نظام تامین اجتماعی چندلایه دنبال می شود می تواند بسیاری از تبعیض های موجود را برطرف کند و نظام عادلانه تری ایجاد کند و دغدغه انصاف در پرداخت ها را پوشش دهد.

افزایش حقوق امسال هنوز اعلام نشده است.

وی با اشاره به اینکه دولت هنوز افزایش حقوق مصوب در قانون بودجه سال 1401 را اعلام نکرده است، گفت: در اردیبهشت ماه موارد جدید صادر می شود و افزایش در فروردین ماه در آن زمان پرداخت می شود.

وی همچنین تقاضای روسای کانون های بازنشستگی استان تهران و سایر بازنشستگان مبنی بر تاخیر در پرداخت کسر حقوق را توجیه کرد و گفت: این موضوعی است که صندوق بازنشستگی هر ماه از سازمان برنامه و بودجه می خواهد و تلاش می کنیم. برای کسر حداکثر دهم باید هر ماه پرداخت شود که البته تاخیر دستگاه ها در اعلام کسورات نیز یکی از دلایل این تاخیر است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری طرح برخی سوالات درباره بدهی دولت به صندوق بازنشستگی و بازنشستگان و اغراق در این زمینه را نوعی ظلم به نهاد دولتی عنوان کرد و افزود: می گوید اگر با انصاف به آن نگاه کنیم. ، دولت در این زمینه مسئولانه عمل خواهد کرد. اما صندوق وصول ارزش فعلی برخی از مطالبات ناشی از کسر یا تحمیل بار مالی در سال های گذشته را در صورت های مالی خود لحاظ کرده و درصدد دریافت آن است.

وی خروج از بند «و» ماده ۲ قانون بودجه ۱۴۰۱ مبنی بر واگذاری سهمیه به صندوق بازنشستگی کشوری و فروش آن برای تضمین حقوق بازنشستگان را تصمیمی صحیح خواند و گفت: این رویکرد اشتباهی در بودجه گذشته است. سال برای تامین منابع مربوطه.” قانونی بود که امسال با تدبیر درست دولت و مجلس اصلاح و حذف شد.

اسکندری همچنین به پرداخت حقوق اسفند ماه به بازنشستگان این صندوق اشاره کرد و گفت: صندوق بازنشستگی در روز 26 اسفندماه موفق شد بخشی از منابع پرداختی را از محل شرکت ها و منابع ملی در دسترس قرار دهد و به دلیل اینکه دلیلی برای حفظ این منابع در اختیار نداشت. حساب، تمام منابع در همان روز، بیش از 500000 بازنشسته با حقوق کمتر بستانکار شد.

وی افزود: تلاش شده است به تدریج و در کمترین زمان ممکن کمترین حقوق به ترتیب تامین اعتبار به حساب بازنشستگان تزریق شود.

ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری علیرغم همه پیگیری های انجام شده در بودجه تصویب نشد

اسکندری در پاسخ به مطالبات و سوالات مطرح شده از سوی روسای کانون های بازنشستگی استان تهران، قدرت عملیاتی و مسئولیت قانونی صندوق را محدود به اعتبارات تخصیصی عنوان کرد و افزود: بدهی 6 ماهه مربوط به گروهی، ایثارگری و 15 درصد است. مراقبت های بهداشتی پیگیری مستمر از طریق مکاتبه، تلفن و ملاقات حضوری با مقامات ذیربط در سطح عالی وزارت. اما اختیارات قانونی صندوق به خصوص اعتبار دیگر اجازه نمی دهد.

وی به نظارت و مذاکره جدی صندوق بازنشستگی کشوری برای اجرای ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری افزود و تصریح کرد: این الزام را در تمامی مراحل تهیه و تصویب بودجه با جدیت دنبال می کنیم، اما هر بار در بحث تامین مالی بحث می کنیم. گره خورد و علیرغم همه تلاش ها بی نتیجه ماند.

اسکندری تاکید کرد: صندوق بازنشستگی وابسته به بودجه دولت است و به همین دلیل برای اجرای بسیاری از طرح ها از جمله پوشش درمانی بازنشستگان منابع محدودی دارد اما با این وجود همواره به دنبال ارتقای خدمات حتی با منابع داخلی خود است. ; علاوه بر این، تمام تلاش ما بهبود خدمات با اصلاح فرآیندها است.

افزایش 50 درصدی حق بیمه یک تحلیل کامل نیست

وی ادعای افزایش 50 درصدی حق بیمه مستمری بگیران در مقابل افزایش 30 درصدی پوشش درمانی را تحلیلی ناقص خواند و افزود: به تعهدات و پوشش اضافه شد.

وی ادامه داد: امسال پس از مدت ها بدون تغییر در حق بیمه، این سهمیه از 30 هزار تومان به ازای هر نفر به 45 هزار تومان افزایش یافته و به دلیل وعده های غیر الزام آور، پوشش خدمات درمانی مجددا به 30 درصد رسیده است. و دروغ های مدیریت قبلی سازمان برنامه در پرداخت قسمت مهمی از حق بیمه، بار مالی صندوق را نیز افزایش چشمگیری داشت.

اسکندری اجرای اصل 85 توسط دستگاه های اجرایی را راهکاری برای برون رفت از معضل بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران کشوری عنوان کرد و گفت: در اجرای سیاست های کلی تامین اجتماعی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و دولت و وزارتخانه به طور جدی به دنبال آن است یعنی این موضوع به صراحت پیگیری می شود و امیدواریم بیمه تکمیلی که دومین مطالبه بازنشستگان بعد از حقوق است در همه دستگاه ها عادلانه عمل کند.

وی گفت: نظرات و مطالبات بازنشستگان با روش ها و ابزارهای مختلف در صندوق بازنشستگی کشوری رصد و شنیده می شود. شنید و دنبال کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه نظرات بازنشستگان به طور قطع در تصمیمات صندوق دخیل است، ادامه داد: بر اساس همین روش ها و نظارت مستمر بر نظرات بازنشستگان، اقداماتی مانند جست و جوی برابری دستمزد ماده 85 انجام می شود. طرح‌های کمکی یا تمدید آن و اضافه شدن برخی طرح‌های بازنشستگی و سایر فعالیت‌ها در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به‌طور مستمر اجرا شده یا در حال انجام است و حاصل این تلاش جدی برای شنیدن صدای بازنشستگان است.

اسکندری به دنبال شفاف سازی وضعیت حقوقی مراکز بازنشستگی، مشاوره برای افزایش تعداد وام گیرندگان و ادامه سقف وام ضروری، تلاش برای پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشسته به کلیه داوطلبان واجد شرایط تا مرداد 1400، احیای تورهای سیاحتی و سفر بازنشستگان. پرداخت به موقع هزینه های درمانی زیر 500 هزار تومان، حضور موثر بازنشستگان در هیئت های نخبگان و اتاق های فکر، مقاومت در برابر مداخلات و تصمیمات ناگهانی در حوزه شرکت ها و از جمله اقدامات صندوق بازنشستگی برای ادعای مطالبات بدیهی است، تاکید کرد: ثمربخشی و موفقیت این تلاشها در گرو همکاری و همکاری سایر بخشها و بالاتر از همه تامین اعتبارات لازم است که از این حیث نیز هست.

طرح مطالبات روسای مراکز بازنشستگی با مدیرعامل صندوق

در این جلسه فرامرز میرزاخانی مقدم رئیس هیات مدیره کانون های بازنشستگان استان تهران از همکاری و نظارت مدیران صندوق بازنشستگی کشوری در دوره های مختلف قدردانی کرد و گفت: این نهاد از سال 95 تاکنون 49 جلسه به صورت دوره ای برگزار کرده است. و با وجود اپیدمی کرونا. پیگیری مطالبات بازنشستگان صندوق بازنشستگی و سایر مراجع قانونی و ذیربط از طرق قانونی.

وی برگزاری این جلسات را دلیلی بر همدلی و تعامل بیشتر انجمن ها با صندوق بازنشستگی کشوری دانست و اظهار داشت: در این جلسات مطالبات موجود با دقت و حساسیت فراوان پیگیری شده و مدیران صندوق نیز همکاری خوبی با ما دارند. .

به گفته مقدم، همسان سازی دستمزدها، پرداخت معوقات، پرداخت کسورات، بیمه تکمیلی جامع و کامل و پرداخت سریعتر هزینه های درمانی، پرداخت به موقع حقوق ماهانه، افزایش وام ازدواج کودکان و وام ضروری بازنشستگان، اجرای تفاهم نامه تشریح وضعیت حقوقی کانون های بازنشستگی، احیای سفرها و سفرهای بازنشستگی، تعامل و هماهنگی بیشتر صندوق با مراکز برای اجرای طرح های مختلف، همسان سازی بازنشستگان مخابرات و رفع تبعیض در این زمینه، اعطای وضعیت کارت، شفاف سازی فعالیت های اقتصادی، و غیره. از مهمترین مطالبات بازنشستگان مدیرعامل و سایر مدیران صندوق بازنشستگی کشوری است.

به گزارش اداره کل امور عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری به سوالات روسای کانون های بازنشستگان استان تهران در خصوص این طرح پاسخ داد. غرامت پزشکی به بازنشستگان علی خسروی مدیرعامل جدید شرکت آتیه سازان حافظ در سخنانی کوتاه بازنشستگان را خط قرمز این شرکت دانست و بر ارتقای خدمات ارائه شده به این افراد تاکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.