اجرای قوانین خدمت جانبازی پس از تصویب آیین نامه اجرایی آغاز می شود

[ad_1]

اجرای قوانین خدمت جانبازی پس از تصویب آیین نامه اجرایی آغاز می شود

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه جلسه هیئت دولت به تشریح وضعیت مالی و مسائل خدمات رسانی به ایثارگران طی یک سال گذشته پرداخت و از تخصیص منابع و همچنین تلاش برای وضع مقررات و مقررات خبر داد. ضوابط اجرایی برای اجرای خدمات به ایثارگران.

به گزارش ایسنا، دکتر امیرحسین قاضی زاده هاشمی در این گفت و گو اظهار داشت: یکی از فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری معوقات قانونی ایثارگران است و قوانین تصویب شده اما اجرا نشده و عدم اجرا موجب نارضایتی ایثارگران می شود. .
وی افزود: با تعامل دولت و مجلس، ویژگی هایی برای این بند به تصویب رسیده که ایثارگران از خدمات برخوردار شوند و آیین نامه اجرایی نیز به تصویب کمیسیون دولت رسیده و در صورت تصویب آیین نامه اجرایی در هیئت وزیران، اجرای این قوانین آغاز خواهد شد.»
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مدیریت جدید بنیاد میراث دارای مشکلاتی از جمله کمبود منابع برای اجرای قوانین، نبود قوانین و مقررات و عدم اجرای دقیق قوانین بود، ادامه داد: زمانی که من مسئولیت شهدا و ایثارگران را بر عهده گرفتم. بنیاد، 14800 میلیاردها تومان به دستگاه های مختلف بدهکار بود و در سال 1400 حدود 2400 میلیارد تومان کسری بودجه داشتیم و بنیاد در پرداخت حقوق هم مشکل داشت که با تلاش های صورت گرفته برطرف شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: عده ای می خواستند موضوعات جدیدی را مطرح کنند که خارج از اختیارات و ساختار بنیاد است، قانونی وجود داشت که قابل اجرا نبود و در صورت عدم اجرای آن، برخی از افراد می خواستند مسائل جدیدی را مطرح کنند.
قاضی زاده درباره اختصاص خودروهای ملی به ایثارگران گفت: در گذشته تصمیمی در خصوص خودروهای ملی وجود داشت که منابع مالی آن دیده نمی شد اما امسال با کمک مجلس اعتباری برای خرید اقساطی خودرو در نظر گرفته شد. از 5 سال.” جانبازان دارای معلولیت حرکتی بر اساس اولویت های قانونی از این فرصت استفاده می کنند.
معاون رئیس جمهور در پایان با اشاره به تغییرات در بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: متأسفانه با هر انتصاب عده ای دست به شورش و اعتراض می زنند که مشخصاً مختص بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست. با آمدن مدیران و روسای جدید و کفایت یک اصل تغییر وجود دارد، برخی افراد ناکارآمد و برخی دیگر متخلف بودند و جرایمی داشتند که ما به رسانه ها گزارش نکردیم و مدیران خوب و محترم بودند، اما ممکن است با ما همخوانی نداشته باشند. طرح ها و سیاست های جدید

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.