آغاز آموزش حضوری در مدارس از فردا/انصراف از شرط فاصله فیزیکی

[ad_1]

با مصوبه اخیر ستاد ملی بیماری کرونا، فعالیت حضوری مدارس از ۱۴ فروردین ماه از سر گرفته می شود. این در حالی است که وزارت آموزش و پرورش در ماه های اخیر به دلیل نگرانی کارشناسان و والدین در حفظ کلاس های درس در کلان شهرها چندان موفق نبوده و اکنون با این تصمیم سعی در جبران افت تحصیلی دارد. در جمعیت دانشجویی پدیدار شد.

به گزارش ایسنا، در پی تصمیم ستاد ملی کرونا، وزارت آموزش و پرورش با توجه به اهمیت ارتقای کیفیت فرآیند آموزش حضوری و آموزش حضوری، دستورالعملی به ستاد ملی کرونا مبنی بر لزوم حضور در مقاطع تحصیلی و دانشگاهی ابلاغ کرد. جلوگیری از ادامه افت تحصیلی دانش آموزان و نیز جلوگیری از عواقب جبران ناپذیر وضعیت موجود برای آینده میهن عزیز اسلامی را ذکر کرد.

3 شرایط بهداشتی برای حضور دانش آموزان

شرایط فاصله فیزیکی را از بین ببرید

در این دستورالعمل مقرر شده است که کلیه عوامل اداری، آموزشی و مربیان مدارس طبق اطلاعیه و برنامه هفتگی باید در مدارس حضور داشته باشند. همچنین کلیه فعالیت های آموزشی توسط مربیان، معلمان، اساتید و دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و کلیه دوره های حضوری (با بهداشت فردی را رعایت کنید و بهداشت محیط، استفاده صحیح از ماسک و تهویه کلاس) انجام شود. قابلیت های مجازی فقط باید در صورت نیاز به عنوان یک ابزار آموزشی و آموزشی مکمل مورد استفاده قرار گیرند.

با توجه به وضعیت حضور و غیاب دانش آموزان، تاکید بر این نکته ضروری است که حضور منظم دانش آموزان در مدرسه و کلاس طبق برنامه هفتگی و در صورت لزوم الزامی است. غیبت غیر موجه طبق آیین نامه اجرایی و سایر آیین نامه های مربوطه مدارس عمل خواهد کرد.

به گفته صادق ستاری فرد، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، تاکید ستاد ملی کرونا بر این بود که دانش‌آموزان به صورت روزانه در کلاس‌های حضوری شرکت کنند و همه دانش‌آموزان بتوانند پنج روزه از آموزش‌های حضوری در مدارس استفاده کنند. یک هفته.” برنامه ریزی برای رعایت پروتکل ها و نحوه حضور دانش آموزان بر عهده هیئت مدیره مدرسه است.

آموزش بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب را از طریق شبکه شاد دنبال کنید

واکسیناسیون شرط حضور نیست

همچنین اشاره شده است که دانش آموزان مبتلا به بیماری عروق کرونر یا داشتن علائم ویروس یا داشتن یک بیماری زمینه‌ای با تأیید پزشک و رضایت والدین می‌تواند آموزش‌های لازم را از روی تخت «شاد» دنبال کند.

وی ادامه داد: محور این ابلاغیه حضور همه دانش‌آموزان در کلاس است، اما همچنین پیش‌بینی می‌شود که اگر دانش‌آموزی مبتلا به بیماری عروق کرونر یا بیماری عروق کرونر قلب باشد، دانش‌آموزی که بیماری زمینه‌ای دارد از کلاس درس حذف شود. “” مجازی را دنبال کنید.”

اگرچه مسئولان آموزش و پرورش به طور مداوم واکسیناسیون را توصیه می کنند، اما از آنجایی که آموزش حضوری حقی برای همه دانش آموزان است، هیچ شرایطی برای حضور دانش آموزان در مدرسه وجود ندارد و هیچکس نمی تواند هیچ شرطی برای جلوگیری از حضور دانش آموزان در مدرسه ایجاد کند. علاوه بر این، ستاد کرونا این شرایط را پیش‌بینی نکرده بود.

افزایش شهریه ماهانه به بهانه حضور ممنوع است

بدون نیاز به پوشش یکنواخت

بر اساس این اطلاعیه، انصراف از هزینه خدمات مدرسه و انجمن اولیا و مربیان و افزایش شهریه دانش آموزان مدارس غیردولتی ممنوع بوده و نیازی به ارائه پوشش یکسان برای دانش آموزان نیست.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شهریه مدارس غیردولتی برای آموزش الکترونیکی در نظر گرفته نشده است و در صورت درخواست هزینه اضافی، خانواده ها از واحدها و گروه های آموزشی عبور می کنند. و به شکایات پاسخ دهد. توصیه ما این است که دانشجویان هیچ گونه وجهی اضافی نکنند و در پیگیری بسیار دقت می کنیم. »

آسیب شدید به برنامه مهارت های دبیرستان

اما برخی از سخنان کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس متوسطه دوم نیز مطرح شد. وی معتقد است: «متاسفانه در دوره اول و دوم دبیرستان از نظر مهارت آموزی با ضررهای جدی مواجه بودیم که تاکید بسیار جدی است و همه اینها باعث شده است که انشالله آموزش و پرورش با آن مواجه شود. -رو در تمام مدارس در 5 آوریل. “برنامه هفتگی معلمان بسیار واضح است و معلمان با همان برنامه در مدرسه حضور می یابند.”

افزایش قیمت خدمات مدارس وجود ندارد

وی درباره سرویس حمل و نقل دانش آموزی نیز گفت: با توجه به اینکه در بهمن و اسفند به استثنای هفت درصد مدارسی که به طور کامل غایب بودند، بقیه مدارس دارای آموزش یکپارچه و یکپارچه بودند و پیش بینی سرویس مدارس در همان زمان انجام شد. زمان مسئول سرویس مدارس انجمن اولیا و مربیان است اما افزایش قیمت نداریم: «در بخشنامه قبلی رانندگان سرویس مدارس واکسن دوز دوم و سوم و استفاده از ماسک نیز ذکر شده است».

بهبود مهارت های زندگی با حضور دانش آموزان در مدرسه

اصغر باقرزاده سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس گفت: تبدیل می شود; اما آنچه به مسائل آموزشی مربوط می شود این است که تعامل چهره به چهره مربیان و مشاوران با دانش آموزان در آموزش، آموزش و مشاوره دانش آموزان بسیار مؤثرتر از تعامل مجازی است.

وی افزود: از همه دانش‌آموزان می‌خواهم با رعایت نکات بهداشتی و قوانین تعیین‌شده وارد مدارس شوند و در کلاس‌های درس حاضر شوند تا از ظهور مجدد تاج جلوگیری شود. از خانواده ها نیز می خواهیم در این زمینه همکاری کنند و امیدواریم بعد از تعطیلات نوروزی دوباره شاهد پویایی، نشاط و شادابی مدارس با حضور دانش آموزان و معلمان باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.